У Берліні зустрілися російські іноагенти

19

Перша зустріч осіб, оголошених російським Кремлем іноагентами, відкрилася у Берліні. Вона зібрала понад 150 осіб із реєстру російського мін'юсту. Фоторепортаж

У Берліні зустрілися російські іноагенти

У Берліні зустрілися російські іноагенти

Настрій у багатьох був піднятий у день відкриття. Ще б пак, напевно всі вперше побачили побратимів за статусом у такій кількості. І в такій якості, дуже переконливій. Люди яскраві, наділені розумом та талантом, явно непересічні – такі збори взагалі трапляються нечасто.

Не просто інша Росія, а творча альтернатива порядку речей, що існує в Росії. І для багатьох – найкраща Росія із можливих сьогодні.

Але – перебуває в антагонізмі з політичним режимом у країні. Це суперечність і треба було усвідомити.

Лев Пономарьов

«Сьогодні п'ятниця, наш день народження!» – жартівливо проголосив Артур Смольянінов, один із провідних на відкритті форма. Саме щоп'ятниці з'являються зазвичай чергові списки іноагентів у Росії. Але в іншому сенсі перший день форуму став, схоже, днем ​​народження нової асоціації, яка об'єднує людей, які пройшли настільки дивний і драматичний, але дуже чіткий відбір. Відбір людей, яких ненавидять чекісти, як наголосив відомий правозахисник Лев Пономарьов, найстаріший іноагент Росії. Людей, які випробували та вміють цінувати свободу. «Загальний наш злочин проти режиму в тому, що ми вільні люди і поводимося як вільні люди…» – наголосив Леонід Гозман.

У Берліні зустрілися російські іноагенти

«Я агент іншого. А що таке інше. Ми маємо вирішити». Так сформулювала Даша Серенко.

«Ми – цивільний форум»– сказав Марат Гельман. – «Вони хотіли вражати нас у правах, але побічний ефект – вони сформували громадянське суспільство у Росії, об'єднання вільних громадян». “Нам потрібно достукатися до більшості росіян, щоб голос свободи був почутий”– окреслив пріоритет Євген Чичваркін.

Читайте також:  "Путін програє цю війну на полі бою"

На зв'язку Андрій Макаревич

Дружина Володимира Кара-Мурзи Євгенія Кара-Мурза нагадала, що троє призначених іноагентами зараз ув'язнені: Ілля Яшин, Ірина Данилович і Володимир Кара-Мурза. А за неповними даними в Росії 700 політв'язнів.

Віталій Манський

«У нас немає серйозного приводу для песимізму», – сказав Геннадій Гудков. – «Ми живі, здорові, вільні може віддати свої сили боротьбі з режимом. У нас у Росії десятки мільйонів прихильників».

Тетяна Лазарєва представляє свій новий проект

Тему продовжила зовсім нещодавній іноагент Євгена Чирікова: «Давайте не один одного ховати за життя. Ми вільні та можемо об'єднатися. У нас є наша армія, вона називається ЗСУ… Давайте об'єднуватись. Це війна демократії та тиранії. Наше завдання – підтримати сили добра. І перетягнути на бік добра солдатів імперіалістичної армії. Багнет в землю. Нам є чим зайнятися. Перемогу в Україні, свободу Росії. Ми переможемо”.

У Берліні зустрілися російські іноагенти

На відкритому засіданні були представлені й деякі діючі вже проекти іноагентів – політичні, культурні, освітні.

У Берліні зустрілися російські іноагенти

У Берліні зустрілися російські іноагенти. Робота йде. Загальну розмову розпочато.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :