Баварія та ХСС подають позов проти реформи виборчого законодавства

20

Через день після набрання чинності реформою виборчого законодавства уряд землі Баварія та ХСС як партія подали конституційну скаргу до Федерального конституційного суду, відповідно до власних заяв. «Знову створені правила є неконституційними. Вони порушують принцип виборчої рівності, а також принципи демократії та федералізму. Вони ігнорують волю виборців і тим самим ставлять під загрозу демократичну та федеративну єдність Німеччини», – заявив у середу в Мюнхені міністр внутрішніх справ Йоахім Херрманн (ХСС).

Міністр-президент Маркус Зедер (ХСС) раніше марно просив федерального президента Франка-Вальтера Штайнмайєра (СДПН) “не видавати цей антиконституційний закон про поправки”, йдеться у заяві. “Це не було виконано, тому тепер необхідно звернутися до Федерального конституційного суду”.

ХСС турбується про голоси виборців

У той же час, коли уряд землі подав скаргу, ХСС як партія також подала скаргу: «Ми не згодні з тим, що світлофор хоче знецінити голоси баварців», – сказав генеральний секретар Мартін Хубер, маючи на увазі реформу виборчого законодавства, яку проштовхують фракції світлофору. у Бундестазі. «Це порушення демократичних принципів – відмовляти обраним безпосередньо депутатам у проходженні до парламенту», – наголосив Хубер. За його словами, це унікальний випадок, коли уряд хоче «використовувати хитрощі, щоб витіснити інші партії з парламенту та структурно послабити Баварію».

Законодавчі положення про реформу виборчої системи Бундестагу були опубліковані в Бюлетені федеральних законів у вівторок і таким чином набули чинності. Для проведення реформи, метою якої є значне скорочення чисельності Бундестагу, було внесено зміни до Федерального закону про вибори. Вона має набути чинності вже на наступних виборах до Бундестагу та скоротити кількість членів парламенту з нинішніх 736 до 630. Центральним елементом цього є скасування навісних та компенсаційних мандатів, а також так званого положення про базовий мандат.

Читайте також:  СДПН та AfD знаходяться в рівних умовах

Парламентська група ХДС/ХСС та Ліва партія також оголосили, що вони подаватимуть судові позови проти реформи до Федерального конституційного суду.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я