Баварія та ХСС подали позов проти закону про вибори

30

Після численних заяв до Карлсруе було подано перші позови проти реформи закону про вибори до Бундестагу. Незабаром, ймовірно, будуть і інші.

 

Баварія та ХСС подали позов проти закону про вибори

Через день після набрання чинності законом про вибори – реформи виборчого законодавства – уряд землі Баварія та ХСС як партія подали конституційну скаргу до Федерального конституційного суду. «Нові правила є неконституційними. Вони порушують принцип виборчої рівності, а також принцип демократії та федеративної держави. Вони ігнорують волю виборців і тим самим ставлять під загрозу демократичну та федеративну єдність Німеччини», – заявив у середу в Мюнхені міністр внутрішніх справ Йоахім Херрманн (ХСС).

Прем’єр-міністр Маркус Зедер (ХСС) раніше марно просив федерального президента Франка-Вальтера Штайнмайєра (СДПН) “не видавати цей антиконституційний закон про поправки”, йдеться у заяві. «Це не було виконано, тож тепер необхідно звернутися до Федерального конституційного суду».

Порушення демократичних принципів

«Ми не згодні з тим, що світлофорна коаліція хоче знецінити голоси баварців», – заявив генеральний секретар Мартін Хубер, маючи на увазі реформу виборчого законодавства, яку проштовхують фракції скоаліції в Бундестазі. «Це порушення демократичних принципів – відмовляти обраним безпосередньо депутатам у проходженні до парламенту», – наголосив Хубер. За його словами, це унікальний випадок, коли уряд хоче «використовувати хитрощі, щоб витіснити інші партії з парламенту та структурно послабити Баварію».

Законодавчі положення про реформу виборчої системи Бундестагу були опубліковані в Бюлетені федеральних законів у вівторок і таким чином набули чинності. Для проведення реформи, метою якої є значне скорочення чисельності Бундестагу, внесли зміни до Федерального закону про вибори. Вона має діяти вже на наступних виборах до Бундестагу та скоротити кількість членів парламенту з нинішніх 736 до 630. Центральним елементом цього є скасування компенсаційних мандатів, а також так званого положення про базовий мандат.

Читайте також:  Суд побачив співучасть Бенедикта у справі про зловживання

Парламентська група ХДС/ХСС та Ліва партія також оголосили, що вони подаватимуть судові позови проти реформи до Федерального конституційного суду.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я