Тисячі мігрантів зібралися на мексиканському кордоні зі США

112

Вони сподіваються дістатися США до закінчення дії Title 42 у п’ятницю ввечері.

 

Тисячі мігрантів зібралися на мексиканському кордоні зі США

Незадовго до закінчення терміну дії наказу про депортацію тисячі мігрантів зібралися на мексиканському кордоні зі США. Вони сподіваються дістатися Сполучених Штатів до закінчення дії Title 42 у п’ятницю ввечері (за місцевим часом). Бо хоча це правило було спірним: багато хто з мігрантів тепер побоюється, що майбутнє правило може стати ще більш обмежувальним і зруйнувати їхні шанси на нове життя в США.

Попереднє пандемічне правило дозволяло швидко депортувати мігрантів до Мексики, посилаючись на ризик здоров’ю. У період з 2000 по 2023 рік влада США депортувала таким чином 2,8 мільйона осіб. Наразі США повертаються до застосування так званого правила Title 8, яке передбачає 5-річну заборону на повторний в’їзд до країни у разі нелегальної імміграції. Багато мігрантів також побоюються, що в майбутньому їх депортуватимуть не до Мексики, як раніше, а на батьківщину.

Це зовсім не сприятливо, це дуже важко. Для нас, мігрантів, це зовсім не добре», – сказала Енджі Мансанарес із Колумбії німецькому агентству друку. Вона дісталася прикордонного міста Тихуана на північному заході Мексики місяць тому і живе у притулку для мігрантів зі своїм чоловіком та 9-річним сином. Вони сподіваються на дату легального в’їзду, інакше вони залишаться в Мексиці. За її словами, перетинати кордон нелегально надто ризиковано.

Однак, за повідомленнями ЗМІ, останніми днями інші мігранти все частіше намагаються перетнути кордон, наприклад, вплавь або на саморобних човнах через річку Ріо-Браво або перелазячи через прикордонну огорожу.

До 12 тисяч мігрантів на день?

Правило Title 42 було введено за колишнього президента США Дональда Трампа і, посилаючись на пандемію, полегшувало швидке повернення мігрантів – навіть до того, як вони могли попросити притулок.

Читайте також:  Справа про наклеп проти Трампа

Міністр внутрішньої безпеки США Алехандро Майоркас у середу налаштував громадськість на погіршення ситуації на південному кордоні. «Найближчі дні та тижні можуть бути дуже складними», – сказав Майоркас у Вашингтоні. Очікується, що найближчим часом буде затримано багато мігрантів, які намагаються потрапити до країни. У деяких районах це вже трапляється. Наприклад, у прикордонних із США містах Ель-Пасо, Браунсвіл і Ларедо у штаті Техас очікується прибуття до 12 тисяч мігрантів на день, повідомила в середу мексиканська газета «Міленіо».

Майоркас заявив, що уряд США давно готувався до скасування пандемічного правила та значно посилив персонал на кордоні. Він повторив: «Наш кордон не відкритий. Незаконне перетин кордону суперечить закону». США послідовно застосовують існуючі правила.

Мексиканський активіст Хосе Марія Лара, який керує притулком для мігрантів Juventud 2000 у Тихуані, попередив, що контрабандисти можуть використовувати ситуацію у своїх інтересах. «Мігранти будуть депортовані до Мексики чи місця свого походження, як і раніше. Крім того, вони можуть бути покарані на 5 років», – сказав Лара в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. Це призведе до того, що мігранти найматимуть контрабандистів для незаконного перетину кордону, які заманюватимуть їх обіцянками допомогти їм перетнути кордон при кожній зміні правил, сказала вона.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я