Тунберг вирушила до Києва оцінити екологічні збитки

14

Зеленський вказав на жахливі руйнування у південній Херсонській області.

 

Тунберг вирушила до Києва оцінити екологічні збитки

Шведська кліматична активістка Грета Тунберг вирушила в Україну разом із міжнародною робочою групою, щоб зафіксувати екологічні збитки, завдані агресивною війною Росії. “Нам потрібна ваша професійна допомога”, – сказав президент України Володимир Зеленський, який прийняв групу в четвер у Києві. Він, зокрема, вказав на жахливі руйнування у південній Херсонській області, спричинені руйнуванням Каховської дамби та подальшими повенями з початку червня.

“Я не думаю, що реакція світу на цей екоцид була достатньою”, – сказала Тунберг, як повідомляють українські ЗМІ. «Я не думаю, що будь-яка реакція може бути достатньою. Тому що просто немає слів, щоб описати цю жорстокість». Зеленський також повідомив про проблеми з питним та господарським водопостачанням у Херсоні та сусідній Миколаївській області. Сільськогосподарському сектору та біорізноманіттю регіону також було завдано шкоди.

До екологічної робочої групи також увійшли екс-віце-президент Швеції Маргот Вальстрем, екс-президент Ірландії Мері Робінсон та віце-президент парламенту ЄС від Фінляндії Хейді Хаутала. Робота групи покликана допомогти змусити Росію компенсувати збитки, завдані вторгненням понад 16 місяців тому.

Читайте також:  Хакери Північної Кореї збирають рекордні суми для ядерної програми

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я