Трампа допитували у Нью-Йорку 8 годин

14
Колишнього президента США Дональда Трампа допитали у Нью-Йорку щодо його ділової практики. Згідно з телевізійними кадрами, 76-річний президент прибув у четвер у кортежі в офіс генерального прокурора Летиції Джеймс на Манхеттені.

Кортеж поїхав приблизно за вісім годин. Біля офісу генерального прокурора зібралися противники та прихильники колишнього президента США. Минулого тижня Трамп перебував у Нью-Йорку після висунення йому кримінального звинувачення у зв’язку з виплатами порнозірці.

Цивільний позов

Проте у справі про ділову практику генеральний прокурор Нью-Йорка Летиція Джеймс подала цивільний позов до Трампа. Вона звинувачує його, компанію, названу на його честь, та його трьох дітей Дональда-молодшого, Еріка та Іванку в тому, що вони представляли активи більшими чи меншими в міру необхідності, наприклад, щоб легше отримати кредит чи сплатити менше податків.

У рамках цієї справи, яка має бути розглянута в суді у жовтні, Джеймс вимагає, щоб Трампи виплатили 250 мільйонів доларів (229 мільйонів євро) як реституцію. Компанія Трампа заперечує всі звинувачення. Під час попереднього допиту минулого року Трамп сотні разів протягом кількох годин відмовлявся свідчити – за винятком того, що назвав своє ім’я.

На цей раз, за ​​повідомленнями ЗМІ, Трамп зробив заяви. «Президент Трамп не лише готовий, а й прагне дати сьогодні свідчення генеральному прокурору», – заявила заздалегідь один із його адвокатів, Аліна Хабба. «Він продовжує наголошувати, що йому нема чого приховувати, і з нетерпінням чекає на можливість просвітити генерального прокурора щодо величезного успіху його багатомільярдного бізнесу». Результати допиту за змістом спочатку не розголошувалися, і спрямованість допиту також залишалася незрозумілою.

Загострений настрій

Настрій США у зв’язку з юридичним переслідуванням Трампа розжарений. Стосовно нього ведеться розслідування з цілого ряду можливих злочинів. Сам Трамп відкидає усі справи як політично мотивовані. Він хоче виграти республіканську номінацію на президентських виборах 2024 року.

Читайте також:  Екс-прем'єр Пакистану Імран Хан отримав поранення

Минулого тижня Трамп став першим колишнім президентом США, проти якого було висунуто кримінальне звинувачення. Окружний прокурор Манхеттена Елвін Бреґґ звинувачує його в тому, що він намагався збільшити свої шанси на президентських виборах 2016 року, здійснюючи грошові виплати двом жінкам, порушуючи цим закони про вибори. Він намагався приховати ці виплати за допомогою хибних записів у ділових документах.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я