Скам’янілість динозавра з Карлсруе повернулася до Бразилії

25

Це може стати початком наукової співпраці між музеями.

 

Скам’янілість динозавра з Карлсруе повернулася до Бразилії

Вимоги повернути скам’янілість динозавра, яка, ймовірно, була незаконно ввезена до Баден-Вюртембергу, викликали шум 2 роки тому – тепер Ubirajara jubatus повертається до рідної Бразилії. 12 червня скам’янілість буде офіційно передана до Музею Пласідо Сідаде Нювенс Регіонального університету Карірі у штаті Сеара на північному сході Бразилії, повідомило у вівторок Міністерство науки у Штутгарті. Динозавр було одного разу виявлено в кар’єрі в штаті Сеара.

Скам’янілість, вік якої перевищує 100 мільйонів років, уже прибула до столиці Бразилії минулої неділі. Представники Міністерства науки Бразилії, Міністерства закордонних справ, посольства Німеччини та Університету Карірі відкрили коробки після прибуття та оглянули матеріал у понеділок. За словами речника Міністерства науки Штутгарта, викопні раніше були доставлені до Бразилії в рамках урядової поїздки міністра закордонних справ Німеччини.

Важливих документів не було

Скам’янілість – динозавр із групи теропод, який жив у крейдяному періоді близько 110–115 мільйонів років тому, – була привезена до Німеччини 1995 року. Останнім часом він належав до колекції Музею природної історії у Карлсруе. Однак у 2021 році експерти у Бразилії заявили, що скам’янілість була вивезена з країни нелегально.

Міністерство науки в Штутгарті, навпаки, спочатку заявило, що немає жодних доказів незаконного придбання музею Карлсруе. Після вивчення різних документів ця думка змінилася. Музей надав неправдиву інформацію про імпорт скам’янілих останків і не зміг подати ліцензію на експорт із Бразилії, заявило тоді міністерство.

Наразі країна рада, що повернення може відбутися найближчим часом, сказала представник міністерства. “Ми впевнені, що це також стане початком наукової співпраці між відповідними музеями”.

Читайте також:  Справа про знахідку кокаїну в Білому домі поки що завершена

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я