Трамп постане перед судом наступного тижня

48

Звинувачення проти Дональда Трампа безпрецедентні, як і картини, які чекають на Нью-Йорк наступного тижня, коли екс-президенту доведеться постати перед судом.

 

Трамп постане перед судом наступного тижня

Після історичного звинувачення, висунутого колишньому президентові США Дональду Трампу, 76-річний президент очікують у суді Нью-Йорка наступного тижня. Офіційне звинувачення, на яке Трамп має з’явитися, відбудеться у вівторок на Манхеттені, згідно з постійними повідомленнями ЗМІ.

Справа стосується грошових виплат порноакторці. У лавах радикальних прихильників Трампа з правого крила Республіканської партії лунають заклики приїхати в американський мегаполіс на це засідання та висловити свій протест. Місто готується до великого скупчення людей та можливих демонстрацій.

Трамп – перший екс-президент в історії Сполучених Штатів, проти якого висунуто кримінальні звинувачення. У четвер увечері окружна прокуратура Манхеттена оголосила про обвинувальний висновок проти республіканця, який знову претендує на президентське крісло на виборах у листопаді 2024 року.

Трамп заперечує свій зв’язок

Незадовго до свого обрання на пост президента в 2016 році Трамп заплатив гроші за прийом порноакторці Стормі Деніелс після того, як вона заявила, що у неї був з ним секс. Трамп заперечує наявність любовного зв’язку, але з факт виплати грошей. Виплата могла суперечити правилам фінансування виборчої кампанії. Саме про це йдеться у справі. Обвинувальний висновок все ще перебуває під грифом «таємно», тому точні звинувачення та деталі поки що не зрозумілі і стануть відомі лише після висунення звинувачення.

За повідомленнями низки американських ЗМІ, він призначений на вівторок о 14:15 за місцевим часом (20:15 за середньоєвропейським) у будівлі суду на Манхеттені. Для участі у процесі Трамп має приїхати до Нью-Йорка, після чого його на короткий час візьмуть під варту, щоб зняти відбитки пальців та зробити поліцейські фотографії. Часто в таких ситуаціях на обвинувачених надягають кайданки – чи це буде зроблено у випадку з Трампом, залишається під питанням. Вважається, що після цієї процедури Трамп зможе повернутись додому. Його адвокати заздалегідь попередили, що він з’явиться до суду з власної волі.

Читайте також:  Судовий процес щодо компенсації за захворювання після вакцинації "Корона

Наскільки безпрецедентним є фактичне звинувачення екс-президенту, настільки ж безпрецедентним буде і зображення Трампа, коли він постане перед судом у Нью-Йорку. Незрозуміло, чи може республіканець використати цей виступ, щоб уявити себе жертвою на великій сцені та підбурювати своїх прихильників.

Заклик до протестів

Радикальна республіканка Марджорі Тейлор Грін закликала до протестів. «Я поїду до Нью-Йорка у вівторок», – написала затята прихильниця Трампа в Твіттері в п’ятницю, маючи на увазі заплановані слухання з імпічменту.

«Ми повинні протестувати проти цього антиконституційного полювання на відьом!». У рамках конституційних прав, сказала вона, люди підтримуватимуть Трампа та протестуватимуть «проти хуліганів». “Побачимося у вівторок”, – продовжувала писати вона. Грін знаходиться у вкрай правій частині своєї партії, поширюючи теорію змови і регулярно підбурюючи проти меншин.

Сам Трамп також закликав своїх прихильників до протестів ще до оголошення обвинувального ув’язнення. Заклик викликав похмурі спогади про напад на Капітолій США 6 січня 2021 року, коли Трамп підбурював прихильників, які потім із застосуванням насильства увірвалися до будівлі парламенту у столиці Вашингтона.

Заходи безпеки були посилені

Зараз є побоювання, що імпічмент Трампа може знову призвести до насильницьких маршів у Нью-Йорку. Після закликів Трампа до протестів, які пролунали кілька днів тому, заходи безпеки довкола будівлі суду на Манхеттені були посилені. Безпрецедентна подія випробовує демократію в США.

Після оголошення обвинувального висновку Трамп заговорив про «політичне переслідування та втручання у вибори». Різні республіканці також відреагували обурено, назвавши цей крок скандальним.

Судовий процес та можливий обвинувальний вирок можуть у кращому разі завадити планам Трампа знову балотуватися у президенти з політичної точки зору. З іншого боку, з юридичної точки зору, Трамп теоретично може брати участь у виборах 2024 року навіть як засуджений злочинець, як зазначають експерти в галузі права. Трамп публічно оголосив про свою кандидатуру на пост президента кілька місяців тому.

Читайте також:  Експерт із зовнішньої політики СДПН високо оцінив вчинок Пісторіуса

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я