Республіканці США хочуть підняти стелю

24
Лідер Палати представників Конгресу США Кевін Маккарті представив свою пропозицію щодо підвищення стелі держборгу. Республіканці США хочуть підняти стелю: Відповідно до цієї пропозиції, підвищення ліміту заборгованості має супроводжуватися скороченням державних витрат, заявив республіканець учора у Палаті представників.

Державний бюджет повинен буде повернутися до рівня 2022 року, з якого витрати дозволять збільшувати не більше ніж на один відсоток на рік. Це дозволить знизити, наприклад, інфляцію. Він також закликав президента США Джо Байдена до масового скорочення інвестицій та програми захисту клімату. Байден заявив учора на виступі в штаті Меріленд, що плани Маккарті особливо обмежать соціально слабких американців.

Пропозиція Маккарті передбачала черговий раунд у суперечці про підвищення стелі держборгу. Республіканець звинуватив Байдена в ігноруванні «боргової кризи» та закликав президента до переговорів, щоб уникнути дефолту. Байден заявив, що готовий обговорити пропозицію щодо бюджету. Проте демократи під керівництвом Байдена вже давно закликають до підвищення стелі боргу незалежно від переговорів щодо бюджету.

У США Конгрес встановлює стелю боргу через нерегулярні проміжки часу, визначаючи скільки грошей може зайняти уряд. Досі ліміт становив близько 31,4 трлн доларів США (близько 29 трлн євро). Тим часом у США досягнута стеля боргу, що діє, і Міністерство фінансів має, крім іншого, зробити перестановки, щоб уряд міг сплатити свої рахунки. Якщо угоди не буде досягнуто, то, за даними незалежного бюджетного управління Конгресу США, у період з липня по вересень може настати дефолт.

Читайте також:  Суд над Трампом призначено на березень 2024 року

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я