Нью-Йорк може серйозно постраждати від повеней

96

Такі розрахунки зроблено групою фахівців із Геологічної служби США у Менло-Парку.

 

Нью-Йорк може серйозно постраждати від повеней

У майбутньому Нью-Йорк може постраждати від повеней більше за інші прибережні міста. Це пов’язано з тим, що підвищення рівня моря внаслідок зміни клімату супроводжується осіданням ґрунту в середньому на 1–2 міліметри на рік. Осідання залежить як від забудови, так і від самого ґрунту.

Якщо хмарочоси, побудовані на скелі, практично не опускаються, то райони, розташовані ближче до узбережжя і мають м’якіші ґрунти, страждають набагато сильніше. Такі розрахунки зроблено групою фахівців під керівництвом Тома Парсонса з Геологічної служби США у Менло-Парку (штат Каліфорнія) у науковому журналі «Майбутнє Землі».

У 2012 році через ураган «Сенді» деякі райони мегаполісу були затоплені морською водою. У 2021 році зливи урагану «Іда» викликали переповнення каналізаційної системи, і знову частини міста опинилися під водою. Згідно з дослідженнями, зміна клімату, ймовірно, викличе ще більше ураганів у районі Нью-Йорка, а підвищення рівня моря на Східному узбережжі США може бути у 3–4 рази більшим, ніж в інших регіонах світу.

Крім того, високі, важкі будинки в Нью-Йорку також підвищують ризик повеней. Використовуючи моделювання та оцінки, команда Парсонса визначила, що загальна вага будівель у Нью-Йорку становить 764 мільйони тонн. Фактична швидкість просідання також залежить від типу ґрунту. Згідно з дослідженням, глинисті ґрунти та штучно заповнені ділянки мають потенціал просідання через будівництво від 7,5 до 60 сантиметрів, при середньому значенні 29 сантиметрів. Інші ґрунти менш сприйнятливі до просідання під впливом навантажень, середнє значення становить від 6 до 12 сантиметрів.

Неприпустимий недбалий підхід до розвитку міста

Для скельних порід дослідники визначили потенціал просідання від 0 до 05 сантиметрів. Це тим, що з такому типі грунту земля деформується відразу після будівництва та практично деформується надалі. Крім того, в районі Нью-Йорка спостерігається природне просідання ґрунту, яке залишилося ще з часів останнього льодовикового періоду. Навантаження від будівлі лише сприяє просіданню, наголошують автори. Сильне осідання спостерігалося також на півночі Статен-Айленда, де будівельне навантаження невелике.

Читайте також:  "Відправити всіх біженців додому" хоче опонент Ердогана

Вчені застерігають від недбалого підходу до розвитку міста. Наприклад, після урагану «Сенді» 90% будівель у районах, схильних до повеней, не були побудовані відповідно до стандартів для заплави. Вилучення ґрунтових вод може призвести до подальшого осідання. Через заповнення приток Іст-Рівер та Гарлем-Рівер майже не приносять осадових порід у нью-йоркську гавань. Це робить місто більш уразливим для повеней, спричинених північно-східними вітрами та ураганами, пишуть геологи. Особливо постраждає Нижній Манхеттен: південний край центрального району знаходиться на висоті всього 1-2 метри над рівнем моря.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я