Телескоп «Джеймс Вебб» відобразив космічний «пісочний годинник»

38

Телескоп «Джеймс Вебб» зробив фотографії космічного «пісочного годинника». Вони являють собою дві конусоподібні хмари з помаранчевого та синього пилу, які сходяться в одній точці. Science Alert.

У центрі «годинника» розташована молода зірка L1527. Але вона прихована за краєм газового диска, що обертається.

Конусоподібні хмари складаються з матеріалу, викинутого з новонародженої зірки. Знімки зроблено камерою ближнього інфрачервоного діапазону (NIRCam). Вчені пояснили, що сині ділянки позначають найтоншу пилову завісу, а помаранчеві – найгустішу.

Вік зірки L1527 оцінюють лише у 100 тисяч років (для порівняння, вік Сонця становить 4,6 млрд). Вона знаходиться на ранній стадії зореутворення і ще не здатна виробляти свою енергію. Але навколишній диск постачатиме її матерією, поки вона не досягне потрібного порогу для початку ядерного синтезу. Вчені вважають, що саме так виглядала Сонячна система на початку свого існування.

Протозірка знаходиться в молекулярній хмарі Тельця на відстані приблизно 430 світлових років від Землі. Ця область вважається «зоряними яслами», де мешкають сотні світил, що ще не сформувалися.

Раніше повідомлялося, що “Джеймс Вебб” передав нові знімки Стовпів Творіння. Це область зіркоутворення у туманності Орла.

.

Читайте також:  Як вибрати мультиметр

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я