Таїландський слон повернувся додому через жорстокість махауту

16

ЗМІ в Таїланді говорили про «одісею»: після кількох місяців підготовки слон Сак Сурін повернувся додому зі Шрі-Ланки. Навіть міністр охорони навколишнього середовища приїхав прийняти тварину, з якою погано поводилися.

 

Таїландський слон повернувся додому через жорстокість махауту

Слон, з яким жорстоко поводилися в Шрі-Ланці, благополучно повернувся до рідного Таїланду після довгого дипломатичного перетягування каната. Таїландський слон повернувся додому: «Він знаходиться на карантині у спеціальному центрі на півночі країни», повідомила в понеділок газета Bangkok Post із посиланням на владу.

29-річний Сак Сурін, відомий своїми особливо довгими бивнями, був доставлений учора зі столиці Шрі-Ланки Коломбо до Чіангмаю російським транспортним літаком після кількох місяців підготовки. Драма, що розігралася навколо слона, потрапила до багатьох заголовків газет в обох країнах. Усі основні засоби масової інформації повідомляли про цей випадок протягом кількох тижнів.

Сак Сурін був подарований Таїландом уряду Шрі-Ланки у 2001 році. У цих країнах, де переважає буддизм, слони мають релігійне значення. Але на колишньому Цейлоні у храмі з ним погано поводився махаут (приборкувач слонів), а також змушував виконувати важку роботу, скаржилися захисники прав тварин. Організація Rally for Animal Rights and Environment (RARE), яка звернула увагу на цей випадок і проінформувала владу Таїланду, розповіла про абсцеси, глибокі рани і постійно скуту ногу. Після цього уряд у Бангкоку організував зворотне транспортування та виділив на неї спеціальний бюджет.

У Таїланді чотиритонний колос було прийнято міністром довкілля Варавутом Сілпа-арча та оглянуто ветеринарами. Його стан був настільки добрим, що, за повідомленнями ЗМІ, його негайно доставили до Тайського центру збереження слонів у Лампангу, розташованому за 70 кілометрів, на спеціальному транспортері та під охороною поліції.

Читайте також:  Cуд розглядає питання про УДВ

Численні глядачі прийшли в аеропорт, щоб подивитись на велику сіру сталеву скриньку, в якій знаходився слон, що можна було побачити на відео, розміщеному в соціальних мережах. Сак Суріну довелося кілька тижнів тренуватися, щоб увійти в ящик і залишатися спокійним усередині протягом кількох годин. Під час польоту його доглядали ветеринари та провідники слонів (махаути).

Інтерес настільки великий, що в майбутньому прямі записи із Сак Суріном регулярно транслюватимуться на Facebook. Після 30-денного карантину та ретельного медичного лікування цей слон, згідно з планами, зрештою возз’єднається з іншими слонами. Чи буде він зрештою повернений до Шрі-Ланки, як того хотів би уряд у Коломбо, поки неясно.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я