Танення льодовиків звільнить сотні тисяч тонн стародавніх бактерій

15

Танення льодовиків може звільнити величезну кількість бактерій, заявили вчені зі Швейцарського федерального технологічного інституту у Лозанні. Потрібні додаткові дослідження, щоб зрозуміти, який вплив ці мікроорганізми можуть вплинути на екосистеми. Nature Communications Earth and Environment.

Вчені зібрали талі води з восьми льодовиків, розташованих у Європі та Північній Америці, та з двох ділянок у Гренландії. Аналіз показав, що у кожному мілілітрі рідини містяться десятки тисяч бактерій.

Під час танення ці мікроорганізми вимиваються вниз за течією та потрапляють до екосистем. Деякі з них є потенційно небезпечними.

Вчені спрогнозували темпи танення льодовиків у наступні 80 років, виходячи із помірного кліматичного сценарію. Він передбачає, що середня температура планети підвищиться лише на 2-3 градуси Цельсія.

Модель показала, що навіть у цьому випадку в екосистеми разом із талою водою потраплятиме до 650 тисяч тонн бактерій та водоростей на рік. Усього за цей термін до довкілля може проникнути до 100 тисяч тонн бактерій.

Дослідники поки що не можуть сказати, як саме це вплине на природу. Але є не нульовий ризик негативних наслідків. Так, древні бактерії теоретично здатні викликати епідемію хвороби, до якої в сучасних організмів нічого очікувати імунітету.

«Льодовики самі по собі є екосистемами. Нам необхідно покращити наше розуміння стану та долі цих екосистем», – зазначили автори наукової роботи.

Раніше повідомлялося, що біля берегів Антарктиди знайшли викопну ДНК. Її вік становить близько мільйона років.

.

Читайте також:  Чим характеризується публіцистичний текст

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я