Таліби вбили понад 1000 мирних жителів

14

ООН попереджає про високий рівень насильства в країні після приходу до влади войовничих ісламістів у серпні 2021 року. Одна релігійна меншість страждає особливо сильно.

 

Таліби вбили понад 1000 мирних жителів

Незважаючи на закінчення війни в Афганістані після приходу до влади ісламістського руху «Талібан», у країні, як і раніше, гине багато людей – таліби вбили понад 1000 мешканців, за підрахунками ООН.

З середини серпня 2021 року до кінця травня 2023 року Місія ООН в Афганістані (Юнама) зареєструвала майже 1100 загиблих та майже 2700 поранених внаслідок нападів у країні. Більшість із них стали жертвами вибухових пристроїв, приведених у дію в мечетях, на ринках чи у громадських місцях, йдеться у доповіді, опублікованій Unama.

Значне зниження

За даними ООН, кількість жертв серед цивільного населення країни різко скоротилася порівняно з періодом до приходу до влади талібів. У 2020 році, наприклад, Unama все ще повідомляла про більш ніж 3000 загиблих та 5785 поранених цивільних осіб. На той час таліби вели боротьбу з підтримуваним Заходом урядом у Кабулі. Терористичне ополчення «Ісламська держава» (ІД) робило напади в країні тоді і продовжує робити це сьогодні. Вони вороги талібів.

ООН звинуватила ІД та невказані «антиурядові елементи» у нападах із серпня 2021 року. Далі в доповіді йдеться, що від цілеспрямованих нападів особливо постраждала меншість шиїтів Хасара, яка протягом багатьох років є об’єктом нападів у країні, де більшість населення складають суніти. Суннітська ІГ вважає шиїтів відступниками від ісламу і зневажає їх.

Багато мирних жителів було вбито або поранено в ході нападів на правлячий Талібан, повідомила ООН. У цьому контексті Унама зафіксувала 63 загиблих та 363 поранених. Як приклад у доповіді наводиться напад на міністерство закордонних справ талібів у січні 2022 року, внаслідок якого загинуло багато співробітників міністерства.

Читайте також:  Amnesty зареєструвала зростання судових страт

Утруднена звітність

У своїй доповіді ООН також поскаржилася, що таліби систематично перешкоджають журналістам повідомляти про напади. Відбулися довільні арешти та затримання, жорстоке поводження та насильство щодо працівників ЗМІ, які відвідують місця нападів. Цифри втрат, опубліковані владою Талібану, були «часто неточними та нереалістичними».

Прийшовши до влади влітку 2021 року, таліби обіцяли забезпечити велику безпеку після десятиліть воєнних дій у країні. Гуманітарна ситуація в Афганістані вважається нестабільною. Права жінок і дівчаток дедалі більше обмежуються. Досі жодна країна світу не визнала уряду талібів. Західні посольства залишили країну.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я