Синдром заразного позіхання: чому потрібно побоюватися людей, які не позіхають тобі у відповідь

106

Позіхання — сама заразлива річ у світі. Тим не менш, деяким людям вдається протистояти цьому колективному несвідомому — і нічого хорошого в цьому немає.

Напевно, тільки почавши читати цей текст, ти вже відчула мимоволі бажання позіхнути. Це абсолютно нормально: позіхання у відповідь — нормальна реакція нашого організму. Ми позіхаємо від однієї думки про позіхання, позіхаємо, коли бачимо людей, які позіхають — або навіть фотографію чи малюнок з цим процесом, пише Thevoicemag.

Звичайно, часом ми намагаємося стримати мимовільну позіхання, вважаючи цю дію неприпустимою. Тим часом деякі люди мають даремно не позіхати у відповідь на чужу позіхання — навіть коли їм дуже хочеться спати.

Багато хто вважає, що люди, які вміють стримувати позіхання, добре володіють своїм тілом і емоційними реакціями. Почасти це справді так. Ось тільки вчені попереджають про негативну природу такого самовладання.

Справа в тому, що заразне позіхання – не що інше, як прояв емпатії. Таким чином наше тіло «копіює» стан оточуючих і допомагає зробити перші кроки в зближенні та розумінні один одного. Тим часом дефіцит емпатії властивий людям із психопатичними рисами особистості — які холоднокровні, жорстокі і мислять іншими речами і категоріями на відміну інших людей.

До взаємозв’язку позіхання та психопатії вчені дійшли під час дослідження у 2015 році. Американські фахівці проаналізували емоційні реакції 135 студентів університету Бейлора в Техасі, показуючи їм відео зі втомленими й позіхаючими людьми. Крім цього, студенти були протестовані на схильність до егоцентризму і холоднокровності, які вважаються маркерами психопатичного типу особистості. У результаті юнаки та дівчата, що позіхали рідше за інших або не відчували жодних емоцій під час перегляду відео взагалі, виявилися володарями високих балів тесту на холоднокровність.

Читайте також:  З'їж мене: аромати, які допоможуть схуднути

Звичайно, говорити про те, що людина, яка не позіхнула вчасно, може спричинити небезпеку на житті оточуючих, було б поспішно. Психопатичний склад особистості мають не лише маніяки та серійні вбивці — до цього типажу експерти відносили навіть видатних діячів політики та шоу-бізнесу! До того ж переважна більшість людей з дефіцитом емпатії веде звичайнісінький спосіб життя — просто відчувають багато речей зовсім не так, як відчувають їх усі інші.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я