Позіхання — сама заразлива річ у світі. Тим не менш, деяким людям вдається протистояти цьому колективному несвідомому — і нічого хорошого в цьому немає.
Напевно, тільки почавши читати цей текст, ти вже відчула мимоволі бажання позіхнути. Це абсолютно нормально: позіхання у відповідь — нормальна реакція нашого організму. Ми позіхаємо від однієї думки про позіхання, позіхаємо, коли бачимо людей, які позіхають — або навіть фотографію чи малюнок з цим процесом, пише Thevoicemag.
Звичайно, часом ми намагаємося стримати мимовільну позіхання, вважаючи цю дію неприпустимою. Тим часом деякі люди мають даремно не позіхати у відповідь на чужу позіхання — навіть коли їм дуже хочеться спати.
Багато хто вважає, що люди, які вміють стримувати позіхання, добре володіють своїм тілом і емоційними реакціями. Почасти це справді так. Ось тільки вчені попереджають про негативну природу такого самовладання.
Справа в тому, що заразне позіхання – не що інше, як прояв емпатії. Таким чином наше тіло «копіює» стан оточуючих і допомагає зробити перші кроки в зближенні та розумінні один одного. Тим часом дефіцит емпатії властивий людям із психопатичними рисами особистості — які холоднокровні, жорстокі і мислять іншими речами і категоріями на відміну інших людей.
До взаємозв’язку позіхання та психопатії вчені дійшли під час дослідження у 2015 році. Американські фахівці проаналізували емоційні реакції 135 студентів університету Бейлора в Техасі, показуючи їм відео зі втомленими й позіхаючими людьми. Крім цього, студенти були протестовані на схильність до егоцентризму і холоднокровності, які вважаються маркерами психопатичного типу особистості. У результаті юнаки та дівчата, що позіхали рідше за інших або не відчували жодних емоцій під час перегляду відео взагалі, виявилися володарями високих балів тесту на холоднокровність.
Звичайно, говорити про те, що людина, яка не позіхнула вчасно, може спричинити небезпеку на житті оточуючих, було б поспішно. Психопатичний склад особистості мають не лише маніяки та серійні вбивці — до цього типажу експерти відносили навіть видатних діячів політики та шоу-бізнесу! До того ж переважна більшість людей з дефіцитом емпатії веде звичайнісінький спосіб життя — просто відчувають багато речей зовсім не так, як відчувають їх усі інші.