Сильний землетрус поблизу Нової Каледонії

53

Сильне землетрус стрясає південну частину моря. USGS визначила магнітуду в 7,7: оголошено загрозу цунамі.

 

Сильний землетрус поблизу Нової Каледонії

Поблизу архіпелагу Нова Каледонія у Південних морях стався сильний землетрус. Американська обсерваторія землетрусів USGS визначила магнітуду 7,7 у п’ятницю.

Система раннього попередження в США випустила попередження про цунамі – серед інших для Нової Каледонії, Вануату та Фіджі. Спочатку йшлося про можливі хвилі до трьох метрів у Вануату, але пізніше влада перевела інформацію в інше русло. Тепер вони очікують хвилі максимум один метр у Вануату і 0,3 метра в інших тихоокеанських державах, включаючи Фіджі.

Влада Вануату порадила жителям усього архіпелагу вжити термінових запобіжних заходів і переміститися з прибережних районів на піднесені місця. Жителів Нової Каледонії також попросили залишити прибережні райони.

Агентство з надзвичайних ситуацій Нової Зеландії повідомило у Твіттері, що уважно стежить за ситуацією. «Ми очікуємо, що у прибережних районах Нової Зеландії будуть сильні та незвичайні течії та непередбачувані повені», – йдеться у повідомленні. Загрози Австралії немає, повідомило метеорологічне агентство цієї країни.

За останніми даними, землетрус стався на глибині 37 кілометрів на південний схід від островів Луайот, які є частиною французької заморської території Нова Каледонія. На островах архіпелагу мешкає близько 18 000 осіб. Нова Каледонія з населенням 270 000 чоловік розташована у південній частині Тихого океану, за 1500 кілометрів на схід від Австралії та на північ від Нової Зеландії.

Читайте також:  У Єрусалимі протестують проти судової реформи

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я