Світлофор узгоджує деталі імміграції кваліфікованої робочої сили

14

Світлофорна коаліція узгодила деталі запланованого закону про імміграцію кваліфікованої робочої сили. Про це в понеділок у Берліні оголосили представники СДПН, «зелених» та ВДП.

Перший парламентський секретар парламентської групи ВДП Йоханнес Фогель, виступаючи разом зі своїми колегами із СДПН та «зелених», сказав, що він радий, що «історичний закон може бути проведений через німецький Бундестаг цього тижня». Це поставить нас в один ряд із такими успішними імміграційними країнами, як Канада, Австралія чи Нова Зеландія». Фогель, зокрема, згадав про плановану систему балів, яка дозволить робітникам приїжджати до Німеччини у майбутньому.

Від імені «Зелених» Ірені Міхаліч, парламентський директор, наголосила на можливості так званої зміни смуги руху. За її словами, люди, які вже перебувають у Німеччині та станом на 29 березня проходили процедуру отримання притулку, повинні мати можливість влаштуватися на звичайну роботу, якщо вони мають відповідну кваліфікацію. Це дало б людям, які приїхали до Німеччини іншими шляхами, перспективу подальшої інтеграції. Муніципалітети та влада відчула б полегшення, і це стало б сильним сигналом для компаній, які очікують, що люди, які перебувають тут, зможуть працювати.

Уникнення хибних стимулів

Щодо крайнього терміну 29 березня політик ВДП Фогель сказав, що важливо, щоб це рішення мало зворотну силу, «щоб надалі не було хибних стимулів чи так званого ефекту тяжіння».

Федеральний кабінет міністрів ініціював ухвалення закону про імміграцію кваліфікованих працівників наприкінці березня. Він уже обговорювався у Бундестазі у першому читанні, а тепер до нього були внесені докладні поправки. Фогель зазначив, що закон було суттєво доопрацьовано. Перший парламентський секретар парламентської групи СДПН Катя Маст назвала ці плани «величезною віхою» для найму кваліфікованих працівників у Німеччині.

Читайте також:  Турецька влада проводить розслідування стосовно мовника через повідомлення про вибори

У першому читанні ХДС/ХСС та AfD звинуватили ХДС/ХСС у зниженні бар’єрів для імміграції та заохочення притоку «низькокваліфікованих» людей.

Плани включають систему балів для імміграції працівників із іноземною професійною кваліфікацією, а також полегшення возз’єднання сімей. Критерії, за якими нараховуватимуться бали, включають знання мови, професійний досвід, вік та зв’язок з Німеччиною.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я