Виступ президента Росії Володимира Путіна у уривках

21

Найбільш важливі фрагменти мови у перекладі німецької агенції друку dpa:

«Я звертаюся до громадян Росії, до військовослужбовців, співробітників збройних сил, правоохоронних органів та спецслужб, до бійців та командирів, які зараз борються на своїх бойових позиціях, відбивають атаки противника і роблять це героїчно. Я знаю це, (бо) сьогодні ввечері я знов розмовляв з командирами всіх ділянок фронту. Я звертаюся і до тих, кого обманом чи погрозами втягнули в цю злочинну авантюру і поставили на шлях найтяжчого злочину – збройного заколоту.

Сьогодні Росія веде нелегку боротьбу за своє майбутнє. Вона відбиває агресію неонацистів та його господарів. Проти нас спрямована практично вся військова, економічна та інформаційна машина Заходу. Ми боремося за життя та безпеку нашого народу, за наш суверенітет та незалежність. За право бути й залишатися Росією – державою із тисячолітньою історією.

І тому дії, які розколюють нашу єдність, – це фактично відступництво від нашого народу, від наших бойових товаришів, які зараз борються на передовий. Це удар у спину нашій країні та нашому народу».

Порівняння з Першою світовою війною

Саме такий удар було завдано Росії у 1917 році, коли країна воювала у Першій світовій війні. Але перемога була вкрадена в неї. Інтриги, чвари, політичні махінації за спиною армії та за спиною народу призвели до найсильнішого потрясіння, розгрому армії та розпаду держави, втрати величезних територій. Результатом стала трагедія громадянської війни.

Ми не допустимо повторення подібного. Ми захистимо і наш народ, і нашу державність від будь-яких загроз. Навіть від внутрішньої зради.

А те, що ми спостерігаємо, є і зрада. Надмірні амбіції та користь призвели до зради. Зрада своєї країни, свого народу і справи, протягом якого бійці і командири групи Вагнера боролися і вмирали з іншими нашими підрозділами. Героїв, які звільняли Соледар та Артемівськ (російську назву східноукраїнського міста Бахмут – прим. редактора), міста та села Донбасу, що воювали та віддали свої життя за Новоросію, за єдність Російського світу. Їхнє ім’я та славу зрадили ті, хто намагається організувати повстання та повести країну до анархії та братовбивства. Зрештою – до поразки та капітуляції.

Читайте також:  Лівий політик Ципрас йде з посади голови партії

Заколот – «смертельна загроза»

Повторюю: будь-яка внутрішня смута – це смертельна загроза нашій державності нам як нації. Це удар проти Росії, проти нашого народу. І наші дії щодо захисту Батьківщини від такої загрози будуть жорсткими. Усі, хто свідомо став на шлях зради, хто готував збройний заколот, хто став на шлях шантажу та терористичних методів, понесуть невідворотне покарання. Їм доведеться відповідати не лише перед законом, а й перед нашим народом.

Збройні сили та інші державні органи одержали необхідні накази. У Москві, Московській області та низці інших регіонів будуть проведені додаткові антитерористичні заходи. У Ростові-на-Дону також вживаються рішучі заходи щодо стабілізації ситуації. Ситуація там залишається складною, оскільки роботу цивільної та військової влади фактично блоковано.

Як Президент Росії та Верховний Головнокомандувач, як громадянин Росії, я зроблю все, щоб захистити країну, захистити конституційний лад, життя, безпеку та свободу її громадян.

Ті, хто організовував і готував військове повстання, хто взяв у руки зброю проти своїх товаришів по службі, зрадили Росію. І вони дадуть відповідь за це. А тих, кого зараз втягують у цей злочин, я закликаю не робити фатальну та трагічну, унікальну помилку. А прийняти єдино правильне рішення та припинити участь у злочинних діях.

Я вірю, що ми збережемо і відстоїмо те, що нам дороге та святе. І ми разом з нашою Батьківщиною подолаємо всі випробування і станемо ще сильнішими».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я