Кісінджер відсвяткував 100-річчя на батьківщині у Франконії

23

«Спогади про молодість допомогли мені пережити важкі часи».

 

Кісінджер відсвяткував 100-річчя на батьківщині у Франконії

Разом із високопоставленими гостями зі сфери політики та дипломатії та дитячою командою свого улюбленого клубу «Шпвг Гройтер Фюрт» колишній вищий політик США Генрі Кісінджер відсвяткував свій 100-річний ювілей на батьківщині у Франконії.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр віддав шану колишньому держсекретарю США у відеозверненні. «Ви стали одним із найвпливовіших формувальників світової політики», – сказав глава німецької держави у відеоролику, який був показаний на початку церемонії у міському театрі Фюрта у вівторок.

Назавжди частина його життя

“Для мене дуже зворушливо повернутися на місце свого народження і відчути, наскільки тісними залишилися зв’язки між місцем, де я народився, і моїм новим будинком”, – сказав Кісінджер, якому 27 травня виповнилося 100 років. Він розповів, як 90 років тому вперше побував у театрі та подивився оперу «Фіделіо». «Спогади про нашу молодість допомогли мені пережити важкі часи», – сказав він. “Фюрт залишається частиною нашого життя за всіх часів”, – додав він від імені своєї сім’ї.

Прем’єр-міністр Баварії Маркус Зедер (ХСС) наголосив, що Кісінджер представив себе як друга німців, хоча сам він, будучи членом єврейської родини, став жертвою націонал-соціалістів. “Ви уявили себе як особливого друга Німеччини в найважчі часи”, – сказав Зедер. У своїй промові генеральний директор Springer Маттіас Депфнер назвав кохання Кісінджера до Німеччини «дивом».

Штайнмаєр також згадав про пристрасть колишнього головного дипломата до футболу. Кісінджер був одним із останніх очевидців того, як «Шпільферайнігунг Фюрт» виграв чемпіонат Німеччини з футболу. На той час Кісінджеру було 6 років. У 1938 році, будучи сином єврейських батьків, він разом із сім’єю втік від націонал-соціалістів у США. Після Другої світової війни він регулярно відвідував своє рідне місто.

Читайте також:  60 років Єлисейського договору: франко-німецька репетиція

Річард Ніксон привів його до Білого дому.

Спочатку Кісінджер зробив академічну кар’єру у США. У 1969 році президент-республіканець Річард Ніксон привів його в Білий дім як радник з безпеки. Пізніше він одночасно став державним секретарем – і залишався ним за наступника Ніксона Джеральда Форда. Кісінджер вигадав так звану човникову дипломатію – поїздки туди й назад між столицями та переговори між конфліктуючими сторонами.

Крім іншого, з ім’ям Кісінджера завжди асоціюватиметься близькосхідна політика США 1970-х років. «Він зумів створити зовнішню політику, яка була настільки ж ясною, як і далекоглядною», – каже Седер. Критики, однак, також дорікають Кісінджеру за те, що в деяких випадках він проводив політику влади без докорів совісті, навіть не зважаючи на людські життя, наприклад, під час криз у В’єтнамі чи Чилі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я