«Світлофор» проти посилення покарання для екоактивістів

49

Політики партій коаліції «світлофора» розкритикували пропозицію фракції ХДС/ХСС.

«Світлофор» проти посилення покарання для екоактивістів

Представники фракції ХДС/ХСС запропонували внести до бундестагу новий законопроект. Депутати вважають, що деяким активістам за певні дії має загрожувати хоч би мінімальний тюремний термін. Проте «світлофор» проти посилення покарання для екоактивістів.

На думку політиків ХДС/ХСС, активісти, які блокують дороги та перешкоджають проїзду поліцейських, пожежників та машин швидкої допомоги, мають понести відповідне покарання. Депутати заявили, що на даний момент законом передбачено лише штрафи за ушкодження об’єктів культури.

«Світлофор» проти посилення покарання для екоактивістів: заклик ХДС/ХСС є «популістським»

Фракція ХДС/ХСС зустріла опір з боку партій коаліції «світлофора» у контексті обговорення питання щодо посилення покарання для екоактивістів. Генеральний секретар ВДП Біжан Джір-Сара заявив, що він «вкрай стурбований радикалізацією груп кліматичного руху».

Однак, на думку Джір-Сара, на даний момент вже є достатньо правових інструментів. Політик заявив, що до них можна вдатися у разі, «якщо акції вийдуть за межі мирних протестів».

Представник з питань правової політики парламентської фракції СДПН Соня Айхведе дотримується такої точки зору. Вона вважає, що кримінальне право ФРН вже надає безліч можливостей для запобігання «радикалізації» екоактивістських груп.

Політик від партії СДПН розкритикувала пропозицію ХДС/ХСС. Наразі немає потреби у «популістському заклику до посилення кримінального законодавства», — завила вона. На думку Айхведе, це аж ніяк не допоможе запобігти новим злочинам.

Покарання для «кліматичних хуліганів»

Голова ХСС Олександр Добріндт раніше заявив, що протестні акції екоактивістів не повинні виправдовувати кримінальні злочини. «Кліматичним хуліганам потрібне жорсткіше покарання. Це дозволить протистояти радикалізації руху», – сказав він.

Зі схожою пропозицією виступив прем’єр-міністр Баварії Маркус Зедер (ХСС). «Я не розумію людей, які наражають людські життя на небезпеку. Я не розумію тих, хто завдає шкоди майну», – сказав політик.

У зв’язку з цим прем’єр-міністр закликав розробити систему «дуже чітких» та «ефективних покарань». «Не лише невеликі штрафи, а й, наприклад, взяття під варту чи відповідний тюремний термін. Якщо ми говоримо про особливо серйозні випадки», – сказав Зедер.

Читайте також:  Премія Карла Великого - вступ до подальшого об'єднання Європи

«Світлофор» проти посилення покарання для екоактивістів: пропозиція Добріндта «небезпечна»

“Зелені” розкритикували пропозицію депутатів ХДС/ХСС. Представник партії з питань транспортної політики Штефан Гельбхаар заявив, що заклик Добріндта є «дурним та небезпечним».

Він додав, що закон про збори передбачає покарання у вигляді обмеження волі за неузгоджені демонстрації. «Зважаючи на все, політики ХДС/ХСС навіть не обізнані з правовою ситуацією», — додав він.

Приводом для загострення суперечок у цьому контексті стала загибель жінки-велосипедиста у Берліні. У понеділок, 31 жовтня, її збила бетонозмішувач. За даними пожежників, автомобіль із рятувальниками застряг у пробці. Дорожній затор утворився через акцію екоактивістів.

Того дня учасники гурту «Останнє покоління» приклеїлися до дорожнього полотна, перешкоджаючи руху автотранспорту. Однак пізніше лікар швидкої допомоги розповів, що відсутність автомобіля з рятувальниками не вплинула на перебіг операції з порятунку жінки, повідомляє Süddeutsche Zeitung.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я