СвДП хоче просувати дослідження в галузі ядерного синтезу

15

СвДП хоче, щоб Німеччина стала піонером у використанні ядерного синтезу. «Було б чудово, якби перший реактор ядерного синтезу, який виробляє електроенергію для підприємств та домогосподарств, був збудований у Німеччині. Це має бути нашою метою», – сказав лідер парламентської фракції ВДП Крістіан Дюрр газеті Augsburger Allgemeine. Тому він запропонував “світлофорній коаліції” законодавчо закріпити можливості розвитку ядерного синтезу.

В останні роки енергетична політика дуже часто характеризувалася заборонами та обмеженнями, скаржиться Дюрр. «Але коли йдеться про те, як нам формувати наше енергопостачання у майбутньому, ми маємо бути відкриті для технологій. І тут я сподіваюся, що «Зелені» не лише оглядатимуться назад, а й дивитимуться вперед», – сказав лідер парламентської партії ВДП. Під час різдвяних свят політик ХДС Єнс Шпан звернувся до федерального уряду із закликом сприяти дослідженням ядерного синтезу як джерело енергії в Німеччині.

Терміни на даний час не визначено

При ядерному синтезі, на відміну реакторів атомних електростанцій, атомні ядра сплавляються, а чи не розщеплюються. Теоретично це може бути використане для вироблення дуже великої кількості енергії, причому без шкоди для клімату. Однак на практиці це поки що важко. Декілька тижнів тому уряд США оголосив, що йому вперше вдалося виробити більше енергії, ніж було витрачено при злитті ядерних ядер.

Однак питання про те, чи можна використовувати цю технологію для отримання енергії у великих масштабах і коли це станеться, залишається відкритим. Вже у 1980-х роках вчені заявляли про «прориви», які в результаті такими не виявилися. Однак безперечно, що останніми роками було досягнуто прогресу.

Читайте також:  Політичне відродження Асада після землетрусів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я