Як захистити кімнатні рослини від котів – кілька порад

17

Барвисті та різноманітні кімнатні рослини привертають увагу не лише своїх господарів, а й домашніх тварин, особливо квіти “люблять” коти. Вони їх гризуть, ламають, кидають із підвіконь, іноді можуть влаштовувати в горщиках туалет.

Карати кота немає сенсу. Проблем можна уникнути, якщо заздалегідь продумати, як захистити квіти від підвищеної уваги з боку домашнього улюбленця, пише портал “Факти”.

Впоратися з такою проблемою можна кількома способами.

Щоб віднадити кішку від кімнатних рослин, потрібно перекрити їй доступ до землі у горщиках. Для цього можуть підійти каміння, які надають горщикам естетичного вигляду. Або можна використовувати раковини або соснові шишки.

Кішки не люблять аромат цитрусових. А значить, вміст горщиків можна врятувати, якщо зверху на ґрунт покласти кілька кірок апельсина або грейпфрута. Також вазон можна змастити ефірною олією з таким запахом.

Господарська сітка теж захистить квіти від свійських тварин. Щоб квіти виглядали з сіткою естетичніше, можна додати трохи художніх елементів.

Іноді у горщик досить просто густо вставити зубочисткищоб вийшов колючий паркан. Він точно не сподобається кішці.


Крім того, можна зробити котячий репелент. Для нього знадобиться: маленька пляшечка з розпилювачем, 60 г води, ефірна олія лимона, ефірна олія дикого апельсина, ефірна олія лаванди.

Додати у воду по дві краплі кожної ефірної олії, ретельно збовтати і розпорошити на землю в горщику та в повітрі навколо рослини. У кішок дуже чутливий нюх, і вони просто ненавидять запах цитрусових та лаванди.

Зоологи стверджують, що кішки об’їдають кімнатні рослини лише з однієї причини — їм не вистачає грубої рослинної їжі, яка прискорює та спрощує процес зригування вовни. Кімнатні рослини для кішки практично заміна трави. Якщо домашній улюбленець влітку буває на свіжому повітрі, його любов до кімнатних рослин повністю зникає, а ось у зимовий період вона виявляється майже в усіх кішок.

Читайте також:  Що не можна робити, якщо одержали опік під час готування

Щоб відучити вихованця від звички «загравати» з квітами, необхідно позитивне підкріплення правильної поведінки та негативне при заборонених діях.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я