Суперкомп’ютер відтворив процес появи золота в Чумацькому шляху

13

Суперкомп’ютер допоміг вченим встановити, коли у Чумацькому Шляху з’явилося золото. Моделювання показало, що це сталося близько 10 мільярдів років тому. Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Суперкомп’ютер ATERUI II розташований у Центрі обчислювальної астрофізики Національної астрономічної обсерваторії Японії. Дослідження провели вчені з Університету Тохоку та Університету Норт-Дам.

Комп’ютерна модель відтворила еволюцію галактики, схожої на Чумацький Шлях, з часів Великого Вибуху до нашого часу. Вчені змогли простежити, як елементи (від вуглецю і кисню до кремнію і золота) утворюються всередині термоядерних реакцій усередині зірок і поширюються Всесвітом після вибухів наднових.

Автори наукової роботи також змогли поспостерігати за формуванням зірок, багатих на золото. Згідно з моделлю, більшість з них утворилося понад 10 мільярдів років тому в невеликих галактиках. Пізніше ці галактики злилися, утворивши Чумацький Шлях.

Вчені відзначили, що велика кількість багатих золотом зірок у Чумацькому Шляху відповідає теоретичній моделі. За останні п’ять років було виявлено кількасот таких об’єктів.

Раніше повідомлялося, що британські вчені точно виміряли Чумацький Шлях. Його довжина становить близько двох мільйонів світлових років.

.

Читайте також:  Зірка-довгожитель спростувала теорію появи чорних дірок

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я