Правильно складений раціон харчування дозволить впоратися з депресивними настроями, які особливо часто виникають пізно восени та взимку.
Вплив їжі психічне здоров’я нині ретельно вивчається. Одне можна сказати напевно: якщо включити до свого раціону певні продукти, можна впоратися з депресивним настроєм, пише портал Aussiedlerbote.de.
Які продукти від зимової депресії справді допомагають
Здорове харчування – це панацея від депресії, але певні продукти можуть мати позитивний вплив. Це особливо важливо пізньої осені та взимку, тому що нестача сонячного світла блокує вироблення в мозку гормонів, що підвищують настрій.
З деякими продуктами можна створити бездоганний баланс. Вони сприяють утворенню важливих речовин, регулюючи фізичне самопочуття. Нездорове харчування може поставити під загрозу цей чутливий баланс, оскільки призводить до дефіциту поживних речовин. В результаті виробляється менше гормонів щастя, що негативно позначається на загальному настрої.
Зміна харчових навичок також може сприяти терапії депресивного настрою. Кажуть, що 4 види продуктів особливо ефективні, тому що вони мають властивості, що позитивно впливають на утворення необхідних речовин в організмі.
1. Протизапальна їжа
Багато видів овочів, фруктів і трав містять фітохімічні речовини, що мають протизапальну дію. До них входять морква, перець і помідори. Доведено, що запалення може спричинити навантаження на психіку.
2. Продукти з Омега-3 жирними кислотами
Слід частіше вживати жирну морську рибу, таку як оселедець, скумбрія і лосось. При приготуванні їжі необхідно обов’язково використовувати корисні олії, наприклад лляну або олію з волоського горіха.
3. Їжа з високим вмістом рослинного білка
В основному рослинний білок міститься в горіхах та насінні. Мигдаль і волоські горіхи – це ідеальні закуски в проміжках між їдою. Також можна включити до свого раціону більше бобових культур, наприклад сочевицю, квасолю та горох.
4. Цільнозернові продукти з високим вмістом клітковини
Включення цих продуктів до свого раціону не дозволить швидко підніматися рівню цукру в крові. Вони також містять важливі волокна, які живлять кишкові бактерії, забезпечуючи хороший зв’язок між кишківником і мозком. Тому краще уникати багетів у пекарні і натомість вибирати темний цільнозерновий хліб.
.