Як дати друге життя продуктам, коли їх термін придатності добігає кінця

9

В епоху тотальної кризи та економії вмінні “реанімувати” продукти, що втратили товарний вигляд, більш ніж корисно. Звичайно, зіпсоване м’ясо вже не врятувати, але за “втомлені” фрукти або сир, що підсохнув, можна поборотися.

Перш ніж розпочати реанімацію їжі, потрібно чесно оцінити її стан. Продукти, які набули різкого неприємного запаху, почали покриватися пліснявою, білим нальотом або липким шаром, краще відправити на смітник. Це не марнотратство, а турбота про здоров’я. Якщо ж їжа тільки почала втрачати свій товарний вигляд, її ще можна врятувати, вдавшись до деяких хитрощів, пише Lifehacker.

Фрукти і овочі

  • Щоб яблука, огірки, морква і помідори, що злегка зморщилися, знову стали гладкими, зануріть їх на пару годин в холодну підсолену воду. Не хвилюйтеся, сіль у розчині ніяк не вплине на смак фруктів та овочів.
  • Підсохлі цитрусові можна нарізати на тонкі скибочки і відправити в морозилку. Такі шматочки зручно додавати до чаю та коктейлів — вони додадуть додатковий смак і охолодять напій. Так само можна зробити і з виноградом.
  • В’янучі морква, редис і селера стануть хрусткими, якщо на годину залишити їх у мисці з холодною водою та скибочками сирої картоплі.

Зелень

  • Кріп, петрушку та кінзу можна освіжити, якщо покласти їх у чашу з холодною водою та лимонним соком і залишити на годину в холодильнику. На склянку води потрібно взяти 1 чайну ложку соку.
  • Продовжити життя листового салату, що залежався, допоможе тепла вода. Провівши деякий час у рідині, листя насичиться і повернуть колишню пружність.
  • Будь-яку зів’ялу зелень можна дрібно нарізати, змішати з вершковим маслом, загорнути «ковбаскою» у харчову плівку та відправити у морозилку. Така заготівля замінить звичайне масло: наприклад, можете намазати її на хліб, додати кашу або використовувати при запіканні.
  • З пряних трав легко зробити смачну заправку для салату. Видаліть у зелені стебла, а листя залийте столовим оцтом у концентрації від 6 до 9% і поставте у темне прохолодне місце. За два тижні заправка буде готова.
Читайте також:  Як заощадити електрику при випіканні в духовці

Сир

  • Щоб висохлий шматок сиру знову став м’яким, можна на годину-півтори замочити його в теплому молоці.
  • Затверділий сир натріть на тертці та зберіть у пакет. Їм можна буде посипати макарони або додавати до супу для густоти. А якщо змішати його в блендері з невеликою кількістю молока, вийде чудовий соус для пасти та різотто.

Хліб та випічка

  • Черствий хліб знову стане м’яким, якщо обернути його в паперову серветку, яка збере зайвий конденсат, і відправити на кілька хвилин до мікрохвильової печі. Такого ж результату можна досягти, якщо поставити друшляк на каструлю з окропом, покласти в нього булку і накрити кришкою. Процес займе лише п’ять хвилин, але слідкуйте, щоб вода не потрапляла на хліб, інакше він розм’якне.
  • Засохлий хліб можна подрібнити у блендері та використовувати як паніровку. Або нарізати на кубики і протягом кількох хвилин обсмажити на розігрітій сухій сковороді, постійно помішуючи, – такі сухарики знадобляться для приготування салатів. А якщо додати до хліба сіль та спеції, вийде непогана альтернатива магазинним снекам.

Якщо продукти ще гаразд, але ви розумієте, що просто не встигнете з’їсти все до закінчення терміну придатності, покладіть їх у морозилку. Таким чином можна зберегти овочі, фрукти, зелень, хліб, м’ясні та рибні вироби, включаючи червону ікру, та багато іншого.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я