Суперечки навколо оборонного бюджету США

9

Якщо його буде прийнято в сьогоднішньому вигляді в Палаті представників, то йому ще доведеться пройти Сенат.

 

Суперечки навколо оборонного бюджету США

Прийняття щорічного оборонного бюджету загрожує стати предметом розбіжностей у США, перетинаючи такі соціальні питання, як аборти або права транссексуалів. Палата представників, очолювана республіканцями, проголосувала за низку спірних поправок, які можуть поставити під загрозу ухвалення важливого пакету.

Аборти та права транссексуалів

Наприклад, республіканці хочуть, щоб Пентагон припинив компенсувати військовослужбовцям тривалі поїздки до клінік, де проводяться аборти. Трохи більше року тому Верховний суд США скасував право на аборт у США – з того часу у низці американських штатів аборти практично заборонені.

Інша прийнята поправка унеможливлює покриття програмою охорони здоров’я Пентагону лікування транссексуалів, пов’язаного зі зміною статі. Республіканці також проголосували за скасування департаменту Міністерства оборони, який має забезпечувати різноманітність у збройних силах.

«Я вважаю, що різноманітність, інклюзивність та рівність важливі у збройних силах США, – заявив у п’ятницю директор зі зв’язків із громадськістю Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі. – Ми є різнорідною силою, тому що ми представляємо та захищаємо всі Сполучені Штати, всіх американців».

Бюджет ще може бути скасовано

Тепер пакет має бути прийнятий Палатою представників, де республіканці мають незначну більшість. У цій фракції багато ультраправих конгресменів, які регулярно доводять голову палати Кевіна Маккарті радикальними вимогами. Якщо оборонний бюджет буде прийнято у такому вигляді в Палаті представників, то йому ще належить пройти Сенат.

Але там він, найімовірніше, не пройде, оскільки демократи президента США Джо Байдена мають у цій палаті більшість. Так званий NDAA є одним із найважливіших законодавчих пакетів і зазвичай користується двопартійною підтримкою. У нинішньому пакеті для Міністерства оборони заплановано витрати у розмірі 886 млрд доларів (близько 788 млрд євро).

Читайте також:  Австралійський циклон "Ільза" виріс до 4-ї категорії

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я