Судова реформа: президент Ізраїлю пропонує компроміс

39

Президент Ізраїлю Іцхак Херцог опублікував в інтернеті план, який, за його словами, дозволить одночасно зміцнити парламент та уряд та гарантувати незалежну судову систему.

 

Судова реформа: президент Ізраїлю пропонує компроміс

Президент Ізраїлю Іцхак Герцог запропонував компроміс у запеклій суперечці про судову реформу в Ізраїлі. У своєму виступі Херцог заявив, що зміни у розподілі повноважень між трьома гілками влади потрібні. Однак для цього, за його словами, потрібний широкий консенсус. Херцог опублікував в інтернеті план, який, за його словами, дозволить одночасно зміцнити парламент та уряд та гарантувати незалежну судову систему.

У той час, як опозиція заявила про свою готовність до переговорів, прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху відкинув компромісну пропозицію перед відльотом до Берліна. За повідомленнями ЗМІ, воно лише закріпить нинішній стан справ та не принесе жодного балансу.

Правий релігійний уряд Нетаньяху хоче прискорити проведення спірної реформи до кінця місяця. Основні елементи вже були схвалені у першому читанні у парламенті. Метою реформи є навмисне послаблення незалежної судової системи. Критики вважають поділ влади стовпом демократії, який перебуває під загрозою. Масові протести проти судової реформи тривають уже понад два місяці. Нетаньяху хоче зустрітися з канцлером Олафом Шольцем у Берліні у четвер.

Херцог: “Ми стоїмо на краю прірви”

Херцог сказав про суперечку навколо судової реформи, що за останні тижні він поговорив із тисячами людей з обох боків. “Я чув справжню ненависть”, – попередив він. «Той, хто думає, що справжня братовбивча війна – це кордон, якого ми не досягнемо, не має жодного уявлення. Ми знаходимося на краю прірви».

Але він сказав, що серйозна криза – це також можливість знайти найкращий баланс між державами. Більшість громадян Ізраїлю хочуть постійної угоди. Необхідно більше різноманітності щодо призначення суддів. Різні групи населення мають бути ширше представлені. «Країна не повинна бути зруйнована», – попередив він, закликаючи до глибокого обговорення своєї пропозиції.

Читайте також:  Лісові пожежі в Канаді гасить армія

Херцог представив свою пропозицію під гаслом “Народний план”. Міністр зв’язку Шломо Кархі з правоконсервативної правлячої партії Лікуд написав про це в Твіттері ще до виступу: «Пан президенте, «Народний план» було розроблено чотири місяці тому» – очевидно, з прицілом на перемогу його партії на виборах у листопаді. “Ми працюємо над цим”.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я