Суд побачив співучасть Бенедикта у справі про зловживання

18
Преса Рівне

Регіональний суд Траунштайна визнав кардинала Йозефа Ратцінгера причетним до справи про зловживання у Гархінг-ан-дер-Альці. У 1980 році майбутній Папа Бенедикт XVI, будучи архієпископом Мюнхена і Фрайзінга, взяв участь у нараді, на якій було вирішено, що священик, переведений із Північного Рейну-Вестфалії за підозрою у зловживаннях, буде призначений до архієпархії.

Тому він мав «відповідні знання про попереднє життя священика», заявила у вівторок головуючий суддя Елізабет Нітцінгер-Шпанн. Проте, ця людина була прийнята «без подальших обмежень і запобіжних заходів» і продовжувала займатися пастирською опікою про дітей і молодь. На думку суду, поведінка Ратцінгера також дає підставу для подання позивачем позову проти архієпархії про відшкодування збитків за біль та страждання. Думка суду – це тимчасовий юридичний висновок.

Спочатку заперечується, потім йдеться як про помилку

Участь Ратцінгера у нараді потрапила до заголовків газет, коли минулого року була представлена ​​доповідь про зловживання у Мюнхені. Почесний Папа спочатку заперечував, що був присутній на зустрічі, але потім сказав про помилку та визнав, що він таки був там. Тоді він заявив, що звинувачення проти священика Х., які призвели до його переведення в Баварію, не обговорювалися на зустрічі, і заперечував, що знав про них.

У процесі у справі Траунштайна позивач Андреас Перр вимагає 300 000 євро компенсації від архієпархії Мюнхена і Фрайзинга і засудженого за насильство священика Х. Перр заявив, що зазнав насильства з боку священика Х. у середині 1990-х років у парафіі Гархінг Альц. Ні священик, ні архієпархія не заперечують цього інциденту.

Те, що позивач має право на компенсацію за біль та страждання та відшкодування збитків, очевидно, сказала головуюча суддя, пояснюючи свій попередній юридичний висновок. «Єдине питання, яке залишається – це сума позову».

Читайте також:  Мельник закликає надати Україні винищувачі та військові кораблі

Донедавна Ратцінгер також був відповідачем. Проте справа щодо нього була припинена, оскільки після його смерті напередодні Нового року досі неясно, хто стане його наступником і, таким чином, у певному сенсі успадкує справу.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я