Суд наказав Пенсу дати свідчення про взаємодію з Трампом

11

Протягом кількох місяців колишній віце-президент Майк Пенс чинив опір дачі свідчень про свого колишнього начальника. Тепер суддя у Вашингтоні знайшов компромісне рішення, яке Пенс тепер хоче вивчити.

 

Суд наказав Пенсу дати свідчення про взаємодію з Трампом

У розслідуванні спроб Дональда Трампа змінити результат програних президентських виборів можливі свідчення його колишнього помічника з виборів Майка Пенса стали ще ближчими.

Суддя ухвалив, що Пенса може бути допитано про взаємодію з Трампом у зв’язку з можливими порушеннями закону тодішнім президентом, повідомили вчора американські ЗМІ. Зокрема, йдеться про дні, які передували штурму прихильниками Трампа Капітолію у Вашингтоні 6 січня 2021 року.

Пенс в ефірі телеканалу Newsmax залишив відкритим питання про те, чи оскаржитиме це рішення. “Вимоги до моїх свідчень” тепер будуть переглянуті, сказав він. Рішення судді – це перемога спеціального прокурора Джека Сміта, який займається розслідуванням проти Трампа.

Пенс: «Мені нема чого приховувати»

6 січня 2021 року прихильники Трампа увірвалися до будівлі парламенту у Вашингтоні, коли там мала бути офіційно зафіксована перемога його суперника Джо Байдена на президентських виборах. Трамп розпалював натовп, вкотре брехливо заявляючи про фальсифікацію виборів. Пенс, як віце-президент, головував на зустрічі в Капітолії, яка була перервана через напад.

Посилаючись на це, він завжди відмовляв слідчим у вимогі надати свідчення і за подіями 6 січня. Пенс, як віце-президент, був також головою Сенату, і він послався на положення про захист дебатів у Конгресі. Виступаючи на телебаченні, він висловив задоволення тим, що суддя побачив це саме так. «Мені нема чого приховувати, – сказав Пенс. Він лише наполягав на дотриманні Конституції».

Пенс написав у своїх мемуарах, що Трамп та його адвокат намагалися переконати його за кілька днів до цього відмовитися підтвердити перемогу Байдена на виборах на засіданні. Згідно з мемуарами, Пенс виступив проти цього. Згідно з рішенням судді, віце-президент може бути принаймні допитаний про ці розмови.

Читайте також:  Байдена допитали у справі із секретними документами

Адвокати Трампа, у свою чергу, вказали на так званий виконавчий привілей, який захищає президентські бесіди. За повідомленнями ЗМІ, суддя у Вашингтоні відхилив аргументацію Трампа.

Трамп хоче знову балотуватися у 2024 році

Розслідування теракту 6 січня – одна з багатьох юридичних проблем, з якими стикається Трамп, який бажає повернутися до Білого дому у 2024 році. Тим часом, в іншій справі, розслідування про виплату грошей «затаївши подих» у Нью-Йорку, можливий обвинувальний висновок проти Трампа, за повідомленнями ЗМІ, ще довго не буде пред’явлено. Так зване велике журі не збереться сьогодні і не голосуватиме за обвинувальним висновком цього тижня, повідомили, серед інших, телеканал NBC та фінансова служба Bloomberg.

Генеральний прокурор Нью-Йорка Елвін Бреґґ веде розслідування щодо колишнього обраного президента з приводу виплат порнозірці Стормі Деніелс за її мовчання про роман із Трампом. Трамп заперечує наявність у нього відносин із Деніелс. Серед іншого, розслідування стосується того, чи порушував платіж закони щодо фінансування виборчої кампанії чи правила бухгалтерського обліку.

Велике журі з 23 членів вирішить, чи звинувачувати, після того, як звинувачення представить докази. У середині березня Трамп уже заявляв, що його заарештують минулого тижня – і закликав своїх прихильників до протесту.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я