Хунта у М’янмі розпускає партію екс-лідера уряду

25

Військове керівництво М’янми продовжує репресії. Наразі під заборону потрапили кілька партій. Вони не змогли б зареєструватись для участі у запланованих парламентських виборах, дату яких ще не визначено.

 

Хунта у М’янмі розпускає партію екс-лідера уряду

Хунта в М’янмі розпустила партію поваленого екс-лідера уряду Аун Сан Су Чжі та десятки інших опозиційних партій.

Національна ліга за демократію» (НЛД) Су Чжі не змогла зареєструватися для участі у наступних парламентських виборах відповідно до нових законів військового керівництва, повідомило державне телебачення. Тим часом досі немає дати голосування, обіцяного після перевороту 1 лютого 2021 року.

Після перевороту колишня Бірма загрузла в хаосі та насильстві. Лауреат Нобелівської премії миру Су Чжі була засуджена до більш ніж 30 років ув’язнення за різні передбачувані правопорушення та перебуває у в’язниці. Військові жорстоко придушують будь-який опір з боку громадян та ополченців, які виступають проти хунти. У понеділок глава хунти Мін Аунг Хлаїнг заявив на великому військовому параді, що вибори можуть бути проведені лише у стабільній обстановці.

Наприкінці січня виборча комісія хунти ухвалила закон про реєстрацію політичних партій для участі у виборах, але з надзвичайно складними та неясними правилами. До політичних партій було пред’явлено жорсткі вимоги, які практично неможливо було виконати. За даними державного телебачення, до крайнього терміну, встановленого у вівторок, зареєструвалися загалом 63 партії на національному та місцевому рівнях. Сорок партій пропустили останній термін і тому будуть автоматично розпущені, включаючи НЛД, заявило телебачення.

“Ми ніколи не змогли б зареєструватися під контролем хунти, тому що вони хочуть знищити всі етнічні та опозиційні партії, щоб залишитися при владі”, – сказав Deutsche Presse-Agentur один із членів партії Су Чжі. «Давайте почекаємо та подивимося, чи проведуть вони колись вибори в умовах цієї кризи».

Читайте також:  Катастрофа після циклону "Мокка" у М'янмі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я