Суд додав Вайнштейну ще 16 років ув’язнення

24

Харві Вайнштейн уже відбуває 23-річний термін за сексуальні злочини. Тепер суд додав ще 16 років – і ігнорував благання Вайнштейна про помилування.

Жодної пощади: суд додав Вайнштейну ще 16 років в’язниці

Колишнього голлівудського магната Харві Вайнштейна, який вже ув’язнили, засуджено до ще одного тривалого тюремного терміну за сексуальні злочини. У четвер суд Лос-Анджелеса призначив 70-річному Харві Вайнштейну 16 років ув’язнення. В даний час Вайнштейн відбуває покарання у 23 роки, до якого його було засуджено у 2020 році після суду в Нью-Йорку за зґвалтування.

На судовому засіданні кілька жінок знову розповіли про те, як Вайнштейн вчинив проти них сексуальне насильство. Сам Вайнштейн з’явився у сірому тюремному одязі та в інвалідному візку. Незадовго до винесення вироку він захищався і просив суд про «милосердя»: «Я наполягаю на своїй невинності». Звертаючись безпосередньо до однієї з жінок, Вайнштейн сказав, що не ґвалтував її. «Будь ласка, не примовляйте мене до довічного ув’язнення. Я цього не заслуговую. У цій справі так багато помилок». Адвокати Вайнштейна раніше оголосили про намір оскаржити вироки, винесені як у Нью-Йорку, так і Лос-Анджелесі.

Безліч коментарів у соціальних мережах

Багато людей прокоментували вирок у соціальних мережах. «Кохання та світло всім його жертвам», – написала документаліст і дочка колишнього спікера Палати представників Ненсі Пелосі Крістін Пелосі. «Ви заслуговуєте на втіху і зцілення».

На суді в Лос-Анджелесі присяжні у грудні визнали Вайнштейна винним у сексуальних злочинах за трьома пунктами, включаючи зґвалтування. Він був виправданий за одним пунктом, а за трьом іншим не було досягнуто згоди. Звинувачення виходили від чотирьох жінок у період з 2004 до 2013 року, серед яких була Дженніфер Сібел, нинішня дружина губернатора Каліфорнії Гевіна Ньюсома. Більшість нападів нібито відбувалися у готелях Беверлі-Хіллз. “Справедливість”, – написала Сібел у Твіттері після винесення вироку. “І ще більше роботи попереду”.

Читайте також:  Гейвіц припиняє фінансування будівництва нових будівель з урахуванням кліматичних умов

У Нью-Йорку Вайнштейна було визнано винним у згвалтуванні та сексуальному насильстві. Суд став важливою віхою історія юриспруденції. На той час ця справа відіграла важливу роль у розвитку руху #MeToo. З 2017 року понад 80 жінок публічно звинуватили Вайнштейна у сексуальному насильстві.

Від голлівудського магната до засудженого

Вайнштейн народився в багатій родині в 1952 році в нью-йоркському районі Квінс і колись був багатим і впливовим голлівудським магнатом, який зі своєю компанією зняв такі хітові фільми, як «Англійський пацієнт», «Кримінальне чтиво», «Розумниця Уїлл Хант» і “Банди Нью-Йорка”, і сам отримав “Оскар” за “Закоханого Шекспіра”. Зараз він перебуває в інвалідному візку через проблеми зі здоров’ям і може провести залишок життя у в’язниці.

У четвер також було винесено вирок у аналогічній справі: Колишню поп-зірку Р. Келлі (56), який уже сидів у в’язниці за сексуальні злочини, було засуджено судом Чикаго до 20 років ув’язнення, згідно з відповідними повідомленнями американських ЗМІ. Однак, на відміну від справи Вайнштейна, у разі Келлі суд ухвалив, що йому буде дозволено відбувати більшу частину покарання паралельно. Торік Келлі вже був засуджений до 30 років ув’язнення в Нью-Йорку за звинуваченням у сексуальному насильстві над неповнолітніми.

«39 років для Харві Вайнштейна. 30 років для Р Келлі», – написала у Твіттері американська актриса Еллен Баркін. «Урок: … припиніть ґвалтувати жінок».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я