Страта російського військового, який перейшов на бік України: що відомо?

20

Страта російського військового, який перейшов на бік України, викликала бурхливе обговорення у ЗМІ. Що відомо про цей злочин?

 

13 листопада в мережі з’явилося відео, як імовірно бійці ПВК «Вагнер» страчують свого колишнього товариша по службі Євгена Нужина, який перейшов на бік України. Про те, хто вчинив цей злочин і де було вбито Євгена Нужина, ведучі Stratera Show на радіо «Голос Берліна» Маша Майєрс та Дмитро Губін розпитали засновника проекту Гулагу Gulagu.net Володимира Осєчкіна.

Після цього у складі певних груп ув’язнених він був направлений на окуповану територію України для участі у військовій агресії. З огляду на те, що Євген Нужин, мав в особистій справі червону смугу (схильний до втечі, за інформацією наших джерел, зброї йому ніхто не довіряв. Все, до чого її залучали — це нічні рейди в ті місця, де вдень проходили бої для того, щоб збирати поранених і вбитих, але в першу чергу вбитих солдатів, і в одній із цих нічних вилазок Нужину вдалося залишити позиції.

Щодо того, що відбувалося далі, то є дві версії. Сам Нужин розповідав, що він вийшов на позиції до українців. Хтось зараз каже, що його таки якимось чином захопили. В результаті він опинився у полоні в Україні. З’явилися перші кадри із його затриманням, коли він сидів у якомусь підвалі. Наступне інтерв’ю з ним пізніше вийшло. Із ним робили інтерв’ю українські блогери. Потім, згодом з ним уже зробили топові блогери інтерв’ю, в якому він невтішно відгукувався про Пригожина, про Путіна і навіть говорив, що він хоче боротися на території України на захист України.

Ну, а далі сталося те, що сталося. Нам надіслали те саме відео, яке ми вважали за важливе опублікувати. Воно потім було поширене. Ми, звичайно, як тільки дізналися про те, що сталося, ще до публікації ми зв’язалися з сім’єю з синами Євгена Анатолійовича Нужина, з Іллею та Микитою, висловили їм співчуття.

І далі, якщо відновлювати по крихтах хронологію подій, ми тепер знаємо, що був обмін. Це був нестандартний обмін, який здійснює ГУР України. Контрагентами у цьому обміні виступало незаконне збройне формування ПВК «Вагнер» і, відповідно, Євгенія обміняли на велику кількість українських військовослужбовців. Джерела в Києві нам повідомляють, що співвідношення було одне до 20. При цьому спочатку при обговоренні цього обміну Нужина не хотіли видавати, бо чудово розуміли, що він опиниться в зоні ризику.

Читайте також:  Більшість німців за переговори між Україною та Росією

Далі, як повідомляє наше джерело, українську сторону почали шантажувати з боку людей Пригожина тим, що якщо не буде зроблено обмін і в тому числі не буде передано ось цей ув’язнений на прізвище Нужин, то вони погрожували аж до розстрілу тих українців, які перебували в полоні. . Відповідно, це послужило таким каталізатором турбін до того, щоб якнайшвидше відбувся цей обмін і Потріб обміняли.

Одне з наших джерел у Києві мене запевняє, що нібито Нужин висловлював згоду. І навіть є підпис його в документі, який нібито підтверджує добровільність передачі його російській стороні. Але я знову ж таки наводив довідки та збирав інформацію, зокрема розмовляв з американським журналістом, який приїжджав до Києва, який брав інтерв’ю у Євгена у другій половині жовтня. І в цей час Євген Нужин точно дуже категорично ставився до ідеї повернення до Росії. Він не хотів у Росію в будь-якому разі, тому що він чудово розумів, що на нього чекатиме помста з боку ЧВК, і це будуть тортури та повернення до виправної колонії номер три. А швидше за все, оскільки вже Пригожин неодноразово озвучував погрози, він розумів, що на нього може чекати розстріл. Але принаймні про кувалду він точно не думав. Так ось, наше джерело стверджує, що нібито є якась письмова заява про добровільність.

Інше джерело каже, що видача була примусова, і судячи з того, що озвучувало кілька українських блогерів у різних інтерв’ю, йшлося таки про примусову видачу, а не про його добровільну згоду. І далі сталося те, що сталося. Його передали до рук тим, хто далі вже його передав до рук катів наглядачів із незаконного збройного формування ПВК «Вагнера». Далі була ця страшна зйомка.

Читайте також:  Повне місячне затемнення можна буде побачити у вівторок

Маша Майєрс: Скажіть, це, швидше за все, сталося на території Росії, чи це неможливо встановити достовірно?

Володимир Осєчкін: Я думаю, що коли Дмитро Пєсков учора заявляв про те, що вони такої інформації не мають, він, звичайно, розумів, про що йдеться. Але він, якщо бути максимально прискіпливим до слів і верифікувати, швидше за все, він мав рацію, тому що офіційні російській стороні в особі Міністерства оборони ніхто їх не передавав. І, відповідно, на територію Росії Євген Нужин не повертався. За тими даними, які зараз скупо з’являються (це такі уривки інформації), все, що сталося там, це зйомка, це місце — якісь окуповані території України. Це якраз базування того угруповання Вагнера, яке розташовується на території України та бере участь у війні.

Тому юридично якщо говорити, то тут, як на мене, є підстави для порушення кримінальних справ як в Україні, так і в Росії. Вчинено особливо тяжкий злочин – вбивство з особливою жорстокістю. Але можна, звичайно, припускати, що цілком можливо (невеликий відсоток), що це якесь супер інсценування, супер постановка, якогось жахливого рівня для того, щоб спочатку нас усіх вкинути в пекло, а потім над нами, щоб троль Пригожин посміявся.

Але це, скажімо так, мені завжди хочеться вірити в краще в плані того, що Євген потрібен живий. Хоча очевидно, що ми там тричі переглядали це відео, жахливе відео з експертами. І, швидше за все, це були реальні удари і так інсценувати неможливо. Навіть, мабуть, у Голлівуді не змогли б. Тому так, ми розуміємо, що скоєно вбивство з особливою жорстокістю. За Кримінальним кодексом РФ — частина друга статті 105 Кримінального кодексу, покарання до довічного терміну позбавлення волі, особливо організаторів, для замовників.

З огляду на те, що злочин міг бути скоєний на окупованих територіях України, є шанс і необхідність, напевно, порушувати цю кримінальну справу і в Києві на рівні Нацполіції та їх слідчих органів та проводити розслідування також з’ясовуючи місцезнаходження. Бо якщо з’ясується, що таки це територія України, тоді вони мають розслідувати.

Читайте також:  Китайські міста чекають напливу робітників через COVID

У Слідчого комітету Росії, навіть якщо це скоєно на території України, також є необхідність порушення відповідної кримінальної справи, тому що злочин скоєно стосовно громадянина Російської Федерації. Можна ставитися до нього по-різному, але право на життя гарантоване Конституцією, гарантоване Декларацією прав людини ООН і в жодній точці світу, жодної людини не можна вбивати. Тому тут цей злочин слід розслідувати. І якщо справді воно було скоєно, і це не інсценування, то тут у слідчих органів як мінімум є обов’язок затримувати та допитувати самого Євгена Пригожина та його спільників із ПВК «Вагнер» для того, щоб з’ясувати всі ці обставини.

І якщо підтвердиться, що це справді мало місце. Далі знову ж таки, якщо Путін не заблокує роботу слідчих органів, цілком імовірно, що з часом Пригожина справді затримають, йому висунуть звинувачення, і він буде засуджений за це. Але коли це станеться? Чи станеться це коли Володимир Путін розгнівався тим, як Пригожин зовсім розперезався і вийшов з-під контролю, чи це станеться після ротації, транзиту влади невідомо. Але очевидно, що Пригожин вже зараз починає якийсь свій діагноз відпрацьовувати і створювати враження того, що у нього якісь розлади з психікою, судячи з того, що він вчора опублікував у телеграмі. Мені здається, звичайно, здорова людина нічого подібного не писатиме. У нього вже скрізь на стінах мерехтять зрадники. Він уже губернатора Санкт-Петербурга та Ленінградської області звинувачує у держзраді.

Насправді, звичайно, у Генпрокуратурі до його слів ставляться як до туалетного паперу, який він регулярно їм надсилає. Він на всіх пише заяву.

Маша Майєрс: Він виборює владу. Він таким чином намагається здолати свого політичного опонента Беглова, якому, наскільки я пам’ятаю, відмовився від постачання їжі його цими фірмами на кшталт «Конкорду». І він загалом претендує на те, щоб справді збільшити свою політичну вагу.

Нагадаємо, у відеоформаті стрім Stratera Show транслюється щодня у будні з 14:00 до 16:00 на сайті нашого видання aussiedlerbote.de.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я