Стародавнє святилище етрусків виявили в Італії

13

Археологи з університетів Фрайбурга та Майнца (Німеччина) виявили на території стародавнього міста етрусків монументальне святилище. Його датували кінцем VI – початком V століття до нашої ери. Heritage Daily.

Вважається, що цивілізація етрусків з’явилася приблизно 900 року нашої ери біля сучасної Італії. Їх культура дуже вплинула на що з’явилося пізніше Римське царство.

Етруски заснували кілька великих міст, одним із яких був Вульчі. Його руїни розташовуються за 8 кілометрів від річки Фьора в центральній Італії.

Німецькі археологи, досліджуючи Вульчі, виявили залишки великої будови розмірами 45 на 35 метрів. Його помітили завдяки георадару у північній частині міста.

Будівля знаходилася неподалік Темпіо Гранде – ще однієї культової споруди, яку розкопали ще у 1950-х роках. За словами археологів, етруски вкрай рідко будували відразу два великі храми в одному місті.

«Новий храм приблизно того ж розміру і розташований у тому ж місці, що й сусідній Темпіо Гранде, і був збудований приблизно в той самий архаїчний час. Таке дублювання монументальних будівель в етруському місті трапляється рідко і вказує на виняткову знахідку», – зазначили учасники дослідження.

Георадар дозволив вченим оглянути найстарішу частину міста, яка тривалий час залишалася невивченою. Нові дані дозволили краще зрозуміти структуру поселення та дорожніх систем.

«Досі наші знання про зовнішній вигляд та організацію етруських міст були обмежені. Недоторкані верстви храму дають нам уявлення про більш ніж тисячолітній розвиток одного з найважливіших етруських міст», – розповіли археологи.

Раніше повідомлялося, що у стародавній лазні виявили кілька десятків етруських статуй. Вони добре збереглися завдяки місцевим умовам.

.

Читайте також:  Папі Римському зробили операцію

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я