США виступають за припинення ізраїльського наземного наступу

10

США виступають за припинення ізраїльського наземного наступу

Союзники Ізраїлю закликають країну виявляти більше уваги цивільному населенню сектора Газа. За повідомленнями ЗМІ, США хочуть, щоб уряд Нетаньяху змінив свою стратегію на користь більш цілеспрямованих операцій.

За даними Білого дому, радник президента США Джо Байден із питань безпеки говорив із ізраїльськими співрозмовниками про зниження інтенсивності бойових дій у секторі Газа. Відповідний перехід може відбутися найближчим часом, вважає Джейк Салліван. “Але я не хочу називати терміни”, – пояснює він. Радник не надає докладної інформації про те, як може виглядати така військова операція низької інтенсивності.

В цьому випадку«Нью-Йорк Таймсхоче знати більше. За словами американських чиновників, Салліван порадив Ізраїлю припинити широкомасштабну наземну кампанію в Газі та перейти до більш цілеспрямованої фази війни проти ХАМАС. За словами чотирьох американських чиновників, Байден хоче, щоб Ізраїль перейшов до точнішої тактики протягом трьох тижнів або незабаром після цього. Вони хочуть, щоб Ізраїль прийняв більш хірургічну стратегію та направив елітні війська для вбивства лідерів ХАМАС, звільнення заручників та знищення тунелів.

В останні тижні розкол між Сполученими Штатами та Ізраїлем посилився через питання про військові дії Ізраїлю проти ХАМАС та повоєнне врегулювання в секторі Газа. У вівторок президент Байден виступив із найбільш різкою критикою уряду Нетаньяху, який, за його словами, не зацікавлений у створенні незалежної палестинської держави.

Байден додав, що Ізраїль поступово втрачає міжнародну підтримку через «невиборчі бомбардування» сектору Газа. Білий дім пізніше применшив значення коментарів Байдена. Прес-секретар Джон Ф. Кірбі заявив, що президент просто висловив свою стурбованість зростанням кількості жертв серед мирного населення в цій війні.

Війна розпочалася після найстрашнішої в історії Ізраїлю бійні, влаштованої терористами з ХАМАС та інших екстремістських угруповань в Ізраїлі 7 жовтня. Понад 1200 людей було вбито і близько 240 заручників було захоплено в Газі. Ізраїль відповів масованими повітряними ударами та розпочав наземний наступ наприкінці жовтня. За даними міністерства охорони здоров'я, яке контролює ХАМАС, на сьогоднішній день у секторі Газа загинуло близько 18 000 осіб.

Читайте також:  Більше діалогу з питань імміграції

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я