Берлін знижує вік для голосування до 16 років

7

Більше права голосу на національних виборах

Берлін знижує вік для голосування до 16 років

Молоді люди найдовше вікових груп несуть на собі тяжкість політичних рішень. Тому й у Берліні вони отримають більше прав на спільне ухвалення рішень: 16 та 17-річні, можливо, вперше через три роки зможуть впливати на склад Палати представників Берліна.

У майбутньому 16–17-річні також матимуть змогу брати участь у виборах земельного парламенту в Берліні. Сьогодні ввечері Палата представників переважною більшістю голосів ухвалила поправку до конституції про зниження віку для голосування з 18 до 16 років. Це зміцнить демократію та дасть молодим людям більше можливостей брати участь у політичному житті, стверджують прихильники ХДС, СДПН, «зелених» та Лівої партії.

«Молоді люди найдовше несуть на собі політичні наслідки. Тепер вони також братимуть участь у ухваленні рішень», – заявила політик від «зелених» Клара Шедліх, яка, за даними її парламентської групи, є наймолодшим депутатом земельного парламенту у віці 23 років. «Ми маємо привід святкувати сьогодні, у всіх демократів у цій палаті».

За даними асоціації Mehr Demokratie, Берлін став сьомою федеральною землею, в якій люди віком 16 років і старші можуть голосувати на земельному рівні. Очікується, що вперше це відбудеться 2026 року на виборах до Палати представників. Досі 16 та 17-річні могли голосувати на виборах до берлінських районних зборів, тобто місцевих парламентів.

Після зміни закону на федеральному рівні це також торкнеться і європейських виборів, які вперше пройдуть у 2024 р. Згідно з конституцією, раніше право голосу на виборах до земельного парламенту мали всі німці, які досягли на день виборів 18 років і мають основне місце проживання в Берліні протягом щонайменше трьох місяців. Як і раніше, до парламенту можуть бути обрані усі виборці, котрі досягли на день виборів 18 років.

Читайте також:  Палестинці можуть вплинути на ізраїльські вибори

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я