Поліція очистила лекційну залу в Берлінському університеті

12

Поліція очистила лекційну залу в Берлінському університеті

Група, яка називає себе «Студенти за вільну Палестину», закликає до захоплення лекційної зали у Вільному університеті Берліна. Виникла сутичка з прихильниками Ізраїлю. За кілька годин після початку акції в неї втрутилася поліція.

Під час блокади лекторію активістами Вільного університету Берліна між палестинськими та ізраїльськими прихильниками відбулася сутичка, яка тривала кілька годин. Після цього Вільний університет викликав поліцію до будівлі університету, повідомляє прес-служба. За даними поліції, внаслідок інциденту двоє людей отримали легкі травми та скаржилися на біль. Причиною сварки стали розбіжності. Повідомляється, що було висунуто кілька звинувачень у нападі.

Альянс студентів FU під назвою «Студенти за вільну Палестину» закликав до окупації на своєму каналі у Instagram. На каналі було опубліковано фотографії та відео з акції. На них було зображено палестинські прапори та плакати з гаслами «Зупиніть геноцид». У своєму посту в Instagram альянс розкритикував керівництво університету англійською мовою за «однобоку заяву про насильство в Ізраїлі/Палестині».

За даними поліції, учасники акції спочатку не були присутніми на місці проти волі власника приміщення. Однак упродовж дня ситуація змінилася: за даними прес-служби університету, деякі з учасників не виконали прохання залишити будівлю. Тому близько 16:00 університет скористався своїми правами власника та попросив поліцію евакуювати будинок. За даними поліції, на той момент в аудиторії було близько 60 осіб.

«Близько 20 із 60 людей довелося вивести за допомогою поліції, – сказала увечері представниця поліції. Щодо них ведеться розслідування за фактом незаконного проникнення до приміщення». Операцію було завершено близько 6 години вечора.

Вегнер: «Огидний вчинок, який залишає нас приголомшеними»

У відповідь на запит Вільний університет заявив, що університет не був організатором акції, не схвалював її та не надавав їй жодних приміщень. Університет підтримує участь в обговоренні соціально значущих питань та критичний діалог «доти, доки ця участь залишається в рамках закону». Проте окупація не сприймається як відповідний засіб комунікації чи протесту.

Читайте також:  Прем'єр-міністр Нової Зеландії: країна стане республікою

Бургомістр Берліна Кай Вегнер розкритикував «огидну акцію, яка залишає нас приголомшеними». Федеральний міністр освіти Беттіна Штарк-Ватцінгер написала: «У німецьких університетах не повинно бути місця ненависті до Ізраїлю та євреїв». Деякі ЗМІ повідомляли про інциденти, пов'язані з антисемітизмом. За словами представника поліції, до вечора до поліції не надійшло жодної заяви про антисемітські інциденти.

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я