Міністр Північного Рейну-Вестфалії Лауманн закликає до відмови від донорства органів: “Я не відчеплюсь”

6

Міністр охорони здоров'я землі Північний Рейн-Вестфалія Карл-Йозеф Лауманн (ХДС) хоче збільшити кількість донорських органів і чинить тиск на федеральних політиків в інтерв'ю журналу Stern. Він хоче викликати нові дебати на цю делікатну тему, подавши відповідну пропозицію до Бундесрату.

Рішення Федеральної ради – Міністр Північного Рейну-Вестфалії Лауманн закликає до відмови від донорства органів: “Я не відстану”

Пане Лауманн, разом зі своїм колегою з Баден-Вюртемберга ви виступили з ініціативою у земельному парламенті: ви хочете змінити чинні правила донорства органів. Чому?В даний час у Німеччині 8000 людей чекають на орган, і багато з них помруть. Бо не вистачає донорів. Ми дедалі ясніше бачимо, що правил згоди недостатньо.

Воно говорить, що люди повинні активно погоджуватися на донорство за життя або після смерті, але цього не достатньо. У Німеччині існує серйозна проблема з донорством органів. Число донорів не тільки не зростає, а й падає.

Своєю пропозицією ви бажаєте закликати Бундестаг знову проголосувати з питання про норму заперечення. Трохи більше трьох років тому депутати відхилили його і натомість ухвалили закон «про зміцнення готовності до прийняття рішень». Чи не слід спершу дати шанс новим заходам? Я бачу це інакше. Тим часом було зроблено все можливе, щоб привести цифри у відповідність до наших правил згоди. Ми маємо бути чесними та визнати, що все це не допомагає. Ми не можемо більше чекати.

Серед іншого було оголошено про створення реєстру, в якому люди зможуть зареєструвати свою згоду на донорство органів у режимі онлайн. Поки що він перебуває у стадії розробки. Ви думаєте: Це все одно не допоможе?Так, але якщо є рішення про відмову від донорства. Тоді регістр зможе реєструвати все населення. Без рішення про незгоду до регістру записуватимуться лише ті, хто активно реєструється. У цьому плані з точки зору документування він дасть не більше, ніж заповнення картки донора органів. Я твердо переконаний: якщо ми хочемо мати сильну трансплантаційну медицину, ми маємо дійти рішення про заперечення. Перегляньте інші країни, такі як Іспанія та Австрія. Там діє рішення щодо незгоди. Саме тому там значно більше за донорство. В Іспанії люди чекають на нову нирку два роки. У Німеччини цей термін становить вісім-десять років.

Читайте також:  Жителі Америки милуються вогненним сонячним затемненням

Баден-Вюртемберг може бути контрприкладом: Минулого року тут було на 22 відсотки більше донорів, ніж попереднього. Отже, кількість донорів таки можна збільшити – навіть за нинішнього регулювання. Я не знаю конкретних причин такого стану справ у Баден-Вюртемберг. Але одне можу сказати точно: якщо подивитися на цифри щодо Німеччини загалом та порівняти їх з іншими країнами, то наші показники ганебно низькі. Те, що ситуація тут не набагато гірша, ніж зараз, пояснюється лише тим, що ми також можемо отримувати органи з інших країн через систему Eurotransplant. Нам вигідно, щоб їхня кількість була вищою. Проте не можна допустити, щоб це продовжувалося. Інші країни справедливо кажуть: це несправедливо – вам самим потрібне більше донорів.

Чи могли б ви зробити більше в Північному Рейні-Вестфалії?Ми зробили все можливе у рамках існуючих правил. Наприклад, у всіх лікарнях є спеціалісти з трансплантації. Але навіть при цьому існує багато відмов, тому що родичі зазвичай не знають, що думала про це померла людина. І тому у разі сумнівів не погоджуються на донорство.

Запропонована вами норма означає, що якщо я не активно заперечуватиму, то після моєї смерті у мене можуть вилучити органи. Навіть якщо я, мабуть, цього зовсім не хотів. Проте фізичну недоторканність закріплено навіть у Основному законі. Від кожної дорослої людини очікується, що вона ухвалить рішення «за» чи «проти». Обидва варіанти хороші, так чи ні, ви просто повинні вирішити. Я вважаю, що держава може цього вимагати від своїх громадян. Зрештою, в інших країнах теж так. Це також покращить ситуацію для лікарів у лікарнях та для близьких, які в травматичній ситуації часто виявляються перевантаженими правилами».

Читайте також:  Експерт після корупційного скандалу в ЄС: все може повторитись

Федеральний міністр охорони здоров'я Карл Лаутербах (СДПН) також виступає за відмову від рішення. Як відповідальний міністр він міг би просто внести такий законопроект до Бундестагу, але не хоче цього робити, оскільки, на його думку, ініціатива має виходити від парламенту. Наскільки ви розчаровані?Я знаю, що пан Лаутербах ставиться до цього питання так само, як і я. Між нами немає жодного паперу з цього питання.

Але оскільки не пан Лаутербах, а ви як державний міністр берете справу в свої руки, виникає проблема. Навіть якщо бундесрат схвалить вашу пропозицію в п'ятницю: Це не буде мати обов'язкової юридичної сили. Але це буде чітким сигналом. Якщо ми отримаємо явну більшість голосів «за», федеральний законодавець має діяти. Тоді я чекатиму і дивитимусь, чи станеться щось. Якщо цього не станеться, я докладу всіх зусиль і внесу законопроект до земельного парламенту. Це змусить Бундестаг зайнятися цим питанням. Я не збираюся здаватися у цьому питанні.

Якщо ваша вимога потрапить до Бундестагу: Чому ви вважаєте, що з моменту останнього голосування щось змінилося в настрої депутатів? За цей час пройшли вибори, і тепер це новий Бундестаг із багатьма новими депутатами. Тому правильно, що він має знову обговорити це питання. Я в цьому впевнений.

Джерело: www.stern.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я