СПД наполягає на збільшенні податкових коштів на догляд за людьми похилого віку

15

Число людей, які потребують догляду, зростає і зростає, тоді як витрати на місця, а також тягар численних родичів, що доглядають, збільшуються. Світлофорна коаліція шукає відповіді.

СПД наполягає на збільшенні податкових коштів на догляд за людьми похилого віку

У зв’язку зі зростаючими недоліками у догляді за людьми похилого віку в Німеччині, СДПН у Бундестазі чинить тиск на міністра фінансів Крістіана Лінднера (СвДП), вимагаючи збільшення податкових коштів для цього сектора. «П’ять мільйонів людей, які потребують догляду, їхні родичі та друзі очікують, що Прогресивна коаліція стоятиме на їхньому боці – особливо у важкі часи», – сказала заступник лідера парламентської партії Дагмар Шмідт в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur у Берліні.

Шмідт поставив догляд за хворими в один ряд з такими областями, як охорона здоров’я, мобільність, цифровізація та подальша освіта: «Інвестиції, які ми робимо сьогодні, скоро окупляться та забезпечать наше процвітання та соціальну згуртованість», – сказав політик СДПН. “Завдання міністра фінансів – надати необхідні кошти для цього зараз і, нарешті, також взяти на себе відповідальність за доходну частину”.

«Конкретні ідеї у коаліційній угоді»

Щодо догляду за людьми похилого віку, Шмідт згадав про становище постраждалих та їхніх родичів. “Вони роблять чудову роботу день у день, і ми повинні підтримувати їх і полегшувати їм життя”, – сказав Шмідт. «Ми виклали конкретні ідеї щодо цього в коаліційній угоді». Тепер вони мають бути реалізовані. «Це включає стабільне фінансування, у тому числі за рахунок податкових надходжень, а також адаптацію послуг до потреб постраждалих».

Протягом деякого часу ведеться дискусія про те, чи має страхування довгострокового догляду фінансуватися переважно за рахунок податків, оскільки в суспільстві, що старіє, стає все більше людей, які потребують догляду. З 1 січня 2022 року було введено федеральну субсидію у розмірі одного мільярда євро на рік на страхування довгострокового догляду. Вже 2021 року федеральний уряд виплатив один мільярд євро за додаткові витрати у зв’язку з пандемією «Корона».

Читайте також:  Північна Корея інформує Японію про запуск супутника, що планується.

Нині тиск у секторі сестринської справи посилюється. Півтора тижні тому заголовки газет облетіла новина про те, що тарифи для людей, які потребують догляду, та їхніх сімей на місце в будинку для літніх людей ще більше зросли. За даними Асоціації медичного страхування, що заміщає, протягом року вони зросли на 278 євро до 2411 євро на місяць. У 2022 році для обмеження цих витрат було запроваджено надбавку за допомогу. Шмідт не захотів коментувати проблему сплати, коли його запитали про це. У коаліційній угоді СДПН, «зелені» та ВДП заявили, що вони стежитимуть за надбавками до допомоги та вивчатимуть, «як можна ще більше знизити розмір спільного платежу».

Допомога з догляду не збільшували з 2017 року

Крім того, на початку своєї діяльності у 2021 році коаліція «Світлофор» оголосила, що з 2022 року фінансуватиме з податків нестрахові виплати, такі як пенсійні внески для родичів, посилить догляд на дому та зробить допомогу з догляду динамічнішою. Допомога з догляду виплачується, коли людей, які потребують догляду, доглядають вдома. Громадські організації критикували той факт, що допомога на догляд не була збільшена з 2017 року, незважаючи на заяви про зворотне з боку ПДР та інфляцію.

За лаштунками коаліція вже веде боротьбу за майбутнє фінансування довгострокового догляду. Пропозиції міністра охорони здоров’я Карла Лаутербаха (СДПН) щодо реформи довгострокового догляду призведуть до «подальшого збільшення допомоги на мільярди євро», йдеться у повідомленні, опублікованому в четвер у газеті «Handelsblatt». Як і раніше, існує «значна необхідність у консультаціях».

Раніше Лаутербах оголосив про покращення догляду за родичами та амбулаторних послуг. Лаутербах також зазначив у «Stern», що коаліційна угода передбачає «подальші податкові субсидії». Заступник голови парламентської групи Шмідт підтримав Лаутербаха. «Особливо в часи змін тим більше важливо зміцнювати послуги, які становлять спільний інтерес, і держава загального добробуту», – стверджувала вона. На додаток до планів коаліційної угоди щодо ухилення від сплати податків, податкових лазівок та податкових гаваней, важливо також більш справедливо розподілити тягар пандемій та воєн.

Читайте також:  Росія має проблеми з точністю прицілювання

Все більше і більше людей потребують догляду

На тлі цих дебатів вже можна передбачати, що внески на сестринський догляд зростатимуть. Лаутербах заявив, що неможливо обійти той факт, «що ставки внесків зростатимуть». З початку 2022 року внесок на страхування довгострокового догляду становить 3,05% брутто-зарплати (3,4% для людей без дітей). На початку року головна організація обов’язкового медичного страхування критикувала політиків за те, що зараз вони допускають дефіцит у розмірі 2,2 млрд. євро у страхуванні довгострокового догляду.

Згідно з дослідженням Наукового інституту приватного медичного страхування (Wissenschaftliches Institut der Privaten Krankenversicherung), кількість людей, які потребують довгострокового догляду, може зрости з трохи менше 5 мільйонів до 5,5 до 2025 року і до 5,75 мільйона до 2030 року.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я