CSU приймає нову базову програму

20

У новому маніфесті ХСС багато залишилося тим самим. Але партія також самокритична – і виступає проти «культурної війни лівих».

 

CSU приймає нову базову програму

За часів війни в Україні та після «Корони» ХСС хоче підготуватися до нинішніх та майбутніх викликів за допомогою нового партійного маніфесту. 90-сторінковий документ, який партія представила в Мюнхені після приблизно року роботи, є класичною оцінкою позиції ХСС як консервативної партії народу – але також з деякими новими гранями та акцентами. Програма, під назвою «За нову єдність», має бути остаточно прийнята на партійній конференції 6 травня.

У програмі наголошується – як уроки війни в Україні та «Короні» – важливість відновлюваних джерел енергії, яка функціонує системи охорони здоров’я та фармацевтичної допомоги, а також внутрішнього виробництва продуктів харчування. Крім того, ХСС наголошує на величезному значенні бундесверу та захисту критичної інфраструктури.

У сімейній політиці ХСС підкреслює, що він «відданий традиційному шлюбу чоловіка та жінки». Однак у проекті нової програми також йдеться: «Ми відкидаємо будь-яку дискримінацію щодо одностатевих шлюбів чи партнерств». Тим часом у розділі, присвяченому міграції, ХСС знову вимагає обмежити імміграцію: «Ми стоїмо на варті нашої гуманітарної відповідальності. Але ми не можемо приймати всіх, хто хоче до нас приїхати», – йдеться у заяві. І далі: «Без порядку, контролю та обмеження міграції наша допомога не може бути успішною».

Криміналістичний університет виступає проти «Культури скасування»

Голови політичної комісії Аня Вайсгербер та Герхард Хопп наголосили, що вони склали не передвиборчий маніфест, а політичний документ, який має визначати роботу ХСС у найближчі роки. Це вже восьмий маніфест ХСС – попередній було складено у 2016 році під впливом кризи біженців у 201516 роках.

Читайте також:  Байден з помпою приймає Моді

Генеральний секретар CSU Мартін Хубер назвав нову програму скоріше “еволюцією”. “Наші принципи несли нас протягом десятиліть”. Дійсно, програма містить у значній частині добре відомі та досить фундаментальні позиції ХСС. Але в деяких випадках вона заглиблюється в деталі, наприклад, чітке «ні» легалізації марихуани.

Вражає, як ХСС у своїй новій програмі виступає проти того, що, на його думку, є «культурною війною лівих у формі політики ідентичності, wokeness та cancel culture». Прихильники цих «ідеологій» хочуть «іншу країну», йдеться у програмі. Але цікаво й те, що ХСС також називає пункти, за якими йому самому необхідно надолужити втрачене – наприклад, щодо виплати державного боргу, що різко збільшився, або скорочення щорічного споживання землі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я