Сотні засуджених у США після штурму Капітолію

19

6 січня 2021 року – переломний момент в історії США. Прихильники тодішнього президента Трампа шалено штурмували Капітолій. З того часу правоохоронці ведуть масштабне розслідування.

 

Сотні засуджених після штурму

Після штурму Капітолію США минуло рівно два роки. Правоохоронні органи за цей час заарештували та звинуватили в нападі сотням людей.

Загалом у зв’язку з нападом було заарештовано понад 950 осіб, повідомило Міністерство юстиції США незадовго до другої річниці нападу. Багатьом із них було пред’явлено звинувачення у різних правопорушеннях, йдеться у повідомленні. На сьогоднішній день на федеральному рівні винесено вердикти у більш ніж 350 справах. Понад 190 людей було засуджено до ув’язнення. Генеральний прокурор Меррік Гарланд розповів про одне з найбільших і найскладніших розслідувань в історії США і підкреслив: «Наша робота ще далека від завершення».

«Моліться Богу, щоб це ніколи не повторилося».

Президент США Джо Байден планує відзначити заслуги низки поліцейських того дня на церемонії в Білому домі, присвяченій роковинам нападу на Капітолій. Байден сказав журналістам у кулуарах засідання кабінету міністрів, говорячи про безпрецедентне насильство того дня: «Моліться Богу, щоб це ніколи не повторилося».

6 січня 2021 року – штурм Капітолію

6 січня 2021 року прихильники тодішнього президента Дональда Трампа взяли штурмом парламентське місце у Вашингтоні. Конгрес зібрався там, щоби офіційно підтвердити перемогу демократа Байдена на президентських виборах. Раніше Трамп підбурював своїх прихильників під час виступу, заявивши, що його позбавили перемоги через масові фальсифікації на виборах. Внаслідок заворушень тоді загинули п’ятеро людей.

Останніми місяцями слідчий комітет Палати представників займався розслідуванням цього нападу. Незадовго до Різдва Комітет представив свій остаточний звіт, в якому він поклав значну відповідальність за напад на Трампа. Комітет також рекомендував притягти Трампа до відповідальності за кількома пунктами. Чи справді Міністерство юстиції порушуватиме кримінальну справу проти екс-президента, поки що невідомо, оскільки рекомендація не є юридично обов’язковою.

Читайте також:  Коли закінчиться криза в економіці та безпеці?

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я