Новорічні заворушення як інструмент політичної боротьби

15

Заворушення, що відбулися в Берліні на початку року, продовжують викликати дискусії – і вони стають все гострішими в ході передвиборчої кампанії: дехто отримає з цього політичні дивіденти.

 

Новорічні заворушення як інструмент політичної боротьби

Поки берлінська поліція розслідує нові докази, пов’язані з заворушеннями в новорічну ніч, у політиці розгорілася суперечка. Політики партій СДПН, «зелених» та «лівих» звинуватили парламентську групу ХДС у Палаті представників Берліна у популізмі. Фоном є список питань для комітету з внутрішніх справ, у якому ХДС також просить назвати імена підозрюваних із німецьким громадянством. Новорічні заворушення посварили коаліцію.

«Маска правого популізму» та інші дійові особи

«Цим ХДС скидає свою маску правого популізму», – заявив представник СДПН із внутрішньої політики Том Шрайбер газеті Deutsche Presse-Agentur. Василь Франко із партії «Зелені» сказав: «Це поширення расистського невдоволення». У Twitter внесок Нікласа Шрадера, прес-секретаря з внутрішньої політики Лівої партії, викликав жваву дискусію: «#CDU подав питання для Комітету з внутрішніх справ щодо #Silvester2022 і просить назвати імена підозрюваних у німецьких злочинах. Мабуть, щоб заперечувати, що вони німці».

У нападника на поліцейського, як у терорита, немає національності?

У розпал передвиборчої кампанії переробка заворушень на рубежі року з нападами на поліцію та пожежників буде у центрі уваги першого засідання Комітету з внутрішніх справ Палати представників Берліна цього понеділка. Сенатор внутрішніх справ Ірис Шпрангер (СПД) представить останні дані та висновки про заворушення напередодні Нового року. Очікується присутність комісара поліції Барбари Слоуік та директора державної пожежної служби Карстена Хомрігхаузена.

ХДС говорить про відсутність прозорості

Цього недостатньо для ХДС. Її представник з питань внутрішньої політики Френк Бальцер розкритикував той факт, що не буде заслухано офіцерів поліції та пожежників. Він звинуватив урядові фракції у використанні своєї більшості для запобігання «зусиллям щодо прояснення ситуації». “Нам недостатньо аналізу недоліків керівництва поліції”, – сказав Бальцер.

Читайте також:  Ті, хто потребує відходу в тяжкому становищі, — заклики до фінансових реформ

З погляду профспілки поліції (GdP) завдання керівництва органів влади – пояснити загальну ситуацію в таких складних операціях.

У пошуках мігрантського сліду

Політик ХДС Бальцер також виправдовував питання про імена підозрюваних відсутністю прозорості. Він сказав, що інформація, надана поліцією про національність підозрюваних, була недостатньою. Поліція хотіла дізнатися, чи має підозрювані з німецькими паспортами міграційне минуле. За даними оперативних груп, так воно й було. «Якщо там є проблема, ми маємо знати та розкрити її без упереджень», – сказав Бальцер.

Новорічні заворушення мовою цифр

За даними берлінської поліції, наразі серед 145 тимчасово заарештованих підозрюваних 45 німців та 17 представників інших національностей, включаючи 27 афганців та 21 сирійця. 94 із 145 осіб молодше 25 років, у тому числі 27 неповнолітніх.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я