Сотні тисяч демонстрантів виступають проти судової реформи в Ізраїлі

40

Тиждень за тижнем десятки тисяч людей виходять на вулиці Ізраїлю на знак протесту проти запланованої урядом прем’єр-міністра Нетаньяху судової реформи. Уряд продовжує залишатися незворушним.

 

Сотні тисяч демонстрантів виступають проти судової реформи в Ізраїлі

Десятки тисяч людей вийшли на вулиці у кількох містах Ізраїлю на знак протесту проти спірної судової реформи. У прибережному мегаполісі Тель-Авіві вже дев’ятого суботнього вечора відбувається великий мітинг, в якому, за повідомленнями ЗМІ, взяли участь близько 160 000 демонстрантів. Протести також пройшли в інших містах, таких як Хайфа та Нетанія.

Начальник поліції Кобі Шабтай наголосив, що центральна дорога з Тель-Авіва до Єрусалиму більше не перекриватиметься. Під час акції протесту в Тель-Авіві в середу сталися запеклі зіткнення, кілька демонстрантів зазнали поранень. Надходили скарги на надмірне насильство з боку поліції.

Проти Верховного суду виступає проста парламентська більшість

Реформа судової системи продовжує просуватися вперед, незважаючи на сильні протести значної частини населення. Згідно з планами праворелігійного уряду прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху, у майбутньому парламент зможе скасовувати рішення Верховного суду простою більшістю голосів. Крім того, політикам буде надано більшого впливу при призначенні суддів.

Законопроект також може зіграти на руку главі уряду у справі про корупцію, яка вже давно ведеться проти Нетаньяху. Нетаньягу викликав обурення в середу, коли провів порівняння між протестувальниками проти реформи та агресивними поселенцями, які викликали серйозні руйнування після нападу в палестинському місті Хувара.

Критики попереджають про шлях до диктатури

Критики вважають, що реформа ставить під загрозу поділ влади та попереджають, що Ізраїль може перетворитися на диктатуру. Уряд же стверджує, що нині Верховний суд має надто великий політичний вплив.

На демонстраціях проти реформи час від часу можна побачити жінок у довгих червоних плащах та білих чепцях, одягнених як героїні серіалу «Оповідання служниці». Книга Маргарет Етвуд «Оповідання служниці», вперше опублікована 1985 року, – це антиутопічна історія про диктатуру, в якій пригнічують, зокрема, жінок. Одягаючись, демонстранти висловлюють свій страх, що Ізраїль може рухатись у подібному напрямку у політичному плані під час ослаблення судової системи.

Читайте також:  Росія обміняла Бріттні Грайнер на торговця зброєю

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я