Словаччина поставить Україні 13 винищувачів

21

Після Польщі тепер і Словаччина. Київ має отримати винищувачі МіГ-29 для участі в агресивній війні проти Росії. Братислава заявляє, що хоче «допомогти Україні зберегти життя».

 

Словаччина поставить Україні 13 винищувачів

Уряд Словаччини ухвалив рішення передати Україні кілька радянських винищувачів МІГ-29.

Про це оголосив прем’єр-міністр Едуард Хегер після позачергового засідання уряду у Братиславі. Міністр оборони Ярослав Над уточнив, що йдеться про десять комплектних літаків, які не використовувалися з літа минулого року. Крім того, три літаки без двигунів поставляються в сусідню країну, яка зазнала нападу Росії, для канібалізації, а також інші запасні частини, боєприпаси та частина системи протиповітряної оборони Kub. Раніше Польща оголосила про постачання винищувачів того самого типу МіГ-29.

Над заявив, що «допомогти Україні врятувати життя» є «пріоритетним завданням». Він сказав інформаційному агентству TASR: «Це головна причина, через яку ми даємо Україні МіГи, які ми все одно більше не можемо використовувати».

Хегер та Надь уже кілька разів заявляли, що Словаччина хоче передати свої літаки Україні. До кінця було неясно, як буде ухвалено рішення. Консервативно-популістський уряд меншини було повалено в середині грудня в результаті вотуму недовіри і зараз діє лише тимчасово. Відповідно до правової думки, що переважає на сьогоднішній день, вона не має права приймати будь-які рішення, які матимуть силу в довгостроковій перспективі. Тому Хегер і Над спочатку заявили, що добиватимуться внесення поправки до конституції у парламенті. Коли стало ясно, що депутати не мають достатньої більшості, вони знову передумали.

.

Читайте також:  Україна стає третім найбільшим імпортером зброї

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я