Нові звинувачення на адресу екс-президента США Дональда Трампа

23

Згідно зі звітом, Трамп не задекларував належним чином подарунки з-за кордону під час свого перебування на посаді. Їхня вартість понад чверть мільйона доларів.

Нові звинувачення на адресу екс-президента США Дональда Трампа

Колишній президент США Дональд Трамп не задекларував належним чином подарунки з-за кордону на суму понад чверть мільйона доларів США йому та його родині під час перебування при владі, йдеться у доповіді депутатів-демократів. Такого висновку дійшли члени комітету демократів у Палаті представників, відповідальні за нагляд за урядом, у попередній доповіді, опублікованій у п’ятницю.

Згідно зі звітом, загальна вартість подарунків із таких країн, як Китай або Саудівська Аравія, становить 291 000 доларів США (трохи менше 275 000 євро). За законом, президент має офіційно декларувати подарунки йому та його сім’ї вартістю понад 415 доларів, йдеться у звіті.

Такі подарунки є власністю уряду США. Однак у разі більш цінних особистих подарунків одержувач має можливість купити їх в уряду і залишити собі. У будь-якому разі, чинний президент має публічно оголосити про них. Однак у випадку з Трампом цього не сталося щодо цих подарунків, зазначили вони. Республіканець був президентом США з 2017 до 2021 року.

Серед нерозкритих подарунків, наприклад, був саудівський кинджал вартістю 24 000 доларів, йдеться у доповіді. Згідно з доповіддю, кинджал купив зять Трампа Джаред Кушнер, який очолював кілька делегацій на Близький Схід як співробітник Білого дому при Трампі. У той же час компетентний орган не має інформації про місцезнаходження інших подарунків, йдеться в доповіді. Серед них портрет Трампа у натуральну величину, який колишній президент отримав у подарунок від свого колеги у Сальвадорі. Також немає жодних слідів ключок для гольфу вартістю кілька тисяч доларів, які Трамп отримав у подарунок від тодішнього прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе.

Читайте також:  Україна не готова до членства в НАТО

Комітет хоче з’ясувати, чи могли незадекларовані подарунки вплинути на зовнішню політику США і який вплив вони могли вплинути, йдеться у доповіді.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я