Різка критика з боку Москви

32

Досі Захід не хотів постачати Києву винищувачі. Тепер Польща та Словаччина наважуються діяти самостійно. Росія бачить у цьому дедалі прямішу участь і робить цинічне попередження.

Постачання винищувачів на Україну: різка критика з боку Москви

Росія розкритикувала постачання винищувачів на Україну, про які оголосили Польща та Словаччина як подальшу ескалацію. “Є розуміння, що ця техніка підлягає знищенню в рамках спеціальної військової операції”, – заявив у п’ятницю прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков, повідомляє агентство “Інтерфакс”.

На думку Пєскова, радянські винищувачі МіГ-29 не можуть змінити перебіг війни. Вони лише завдадуть ще більше труднощів Україні та українському народу, сказав 55-річний фахівець. Цинічне попередження, тому що ці труднощі викликані виключно російською агресивною війною.

Хід війни також буде у центрі уваги консультацій наступного тижня між лідером Кремля Володимиром Путіним та державним та партійним лідером Китаю Сі Цзіньпіном, який відвідає Москву з понеділка.

Кремль бачить усе глибше залучення Заходу

Крім того, російське керівництво розцінило цю поставку як ознаку дедалі глибшого залучення Заходу до війни. “Це ще один приклад того, як ціла низка країн-членів НАТО посилює свою пряму участь у конфлікті”, – сказав Пєсков. Занепокоєність тим, що Москва інтерпретує це таким чином, рухає і багатьма політиками на Заході, які досі ставилися до постачання винищувачів вороже чи принаймні вичікувально.

Після того, як у четвер Варшава вже пообіцяла Україні винищувачі МіГ-29, у п’ятницю уряд у Братиславі також схвалив постачання таких літаків Києву. Варшава спочатку говорила про чотири літаки, Братислава – про 13 МіГ-29, три з яких були придатні лише для канібалізації. Україна вже давно вимагає від Заходу не лише танків та артилерії, а й бойових літаків для звільнення окупованих Росією територій. Поки що жодних обіцянок від інших держав не надійшло, особливо щодо західної розробки, що запитуються Києвом F‑16. Пілотам доведеться спочатку пройти дуже тривалі курси підготовки до цих американських винищувачів. Однак Україна має свої МіГ-29, і її пілоти могли б відразу на них літати.

Читайте також:  Війна в Україні: Російський винищувач здійснив обстріл

За словами України, ці літаки їй потрібні для захисту від російських ракетних атак. Протягом кількох місяців Росія навмисно обстрілює енергетичні об’єкти України, щоб занурити населення країни в холод і темряву в холодну пору року.

Уряд Німеччини обережно

Уряд Німеччини з обережністю поставився до запланованого постачання Польщею винищувачів. Якби йшлося про літаки, щодо яких Німеччина має право голосу, їй довелося б почекати і подивитися, чи є заявка. Поки що такої заявки немає, сказав представник уряду у Берліні. Польща забрала у Німеччини два десятиліття тому МіГ-29, які спочатку належали Національній народній армії НДР. Відповідно до так званого застереження про кінцеве використання, Польща могла передати винищувачі Україні лише за згодою уряду Німеччини. Скільки МіГ-29 залишилося у Польщі і чи надійшли чотири літаки, які тепер будуть поставлені Україні з Німеччини, невідомо.

У самій Словаччині критика виходила від опозиції. Як дві соціал-демократичні опозиційні партії, і праві популісти загрожували судовими позовами. З постачанням винищувачів Словаччина сама ставала учасником війни. Опитування вже показали, що більшість населення проти постачання винищувачів.

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу привітав це оголошення. Мужні рішення двох країн ЄС і НАТО є «важливим і революційним кроком», – написав він у п’ятницю в статті на сайті естонської газети Postimees. Надання Україні, яка зазнає нападу з боку Росії, додаткової допомоги у вигляді зброї для протиповітряної оборони має вирішальне значення.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я