Скасування масок в автобусах та поїздах

40

З маскою чи без — із сьогоднішнього дня пасажири вирішують самі.

По всій Німеччині в автобусах та поїздах знову можна їздити без масок. Після майже трьох років дії обмежень COVID-19 обов’язок носити маску більше не поширюватиметься на міжміські перевезення. У той самий час, цю вимогу буде скасовано інших дев’яти федеральних землях, де ще застосовувалося у регіональному транспорті. Нещодавно транспортні компанії також висловилися за скасування цього зобов’язання в місцевому громадському транспорті (ÖPNV).

«З погляду галузі, у зв’язку з пандемічною ситуацією зобов’язання вже давно не є необхідним», – сказав Deutsche Presse-Agentur представник Асоціації німецьких транспортних компаній (VDV). Крім того, було все важче домагатися цього від пасажирів і пояснювати їм, чому ви не зобов’язані одягати маску в переповненому літаку або в проданому концертному залі, але зобов’язані по дорозі в аеропорт або на концерт в автобусах і поїздах.

Навіть Deutsche Bahn закликала покласти край обов’язковим маскам

Навіть Deutsche Bahn, який зазвичай досить обережно ставиться до публічних вимог до федерального уряду, вже кілька тижнів тому закликав до якнайшвидшого припинення використання масок у поїздах далекого прямування.

Нарешті, федеральний кабінет міністрів ухвалив рішення про поступове скасування обов’язкового носіння масок на міжміському транспорті з 2 лютого. Спочатку зобов’язання носити маски в ICE, IC, EC та автобусах далекого прямування, таких як Flixbus, мало діяти до початку квітня. Федеральний міністр охорони здоров’я Карл Лаутербах (СДПН) радить людям продовжувати добровільно носити маски.

Регіональний транспорт, з іншого боку, залишається обговорення федеральних земель. За останніми підрахунками, у дев’яти федеральних землях маски все ще є обов’язковими в автобусах та поїздах. Із четверга вони також стануть необов’язковими. У Північному Рейні-Вестфалії та Гамбурзі вимогу про маску було скасовано у середу.

Читайте також:  імідж СвДП в уряді значно пошарпаний

Вимога про застосування масок була поступово введена у громадському транспорті після пандемії коронавірусу навесні 2020 року. Спочатку досить було шарфів або хусток, частково тому, що маски були дефіцитні. На початку 2021 року Баварія нарешті стала першою федеральною землею, де були введені обов’язкові маски FFP2.

Окремих зон із обов’язковим використанням масок не планується

Не всі пасажири можуть спокійно поставитися до обов’язкового використання масок у поїздах. Незабаром після оголошення Лаутербаха про скасування цього заходу деякі користувачі Twitter, наприклад, зажадали, щоб у поїздах далекого прямування, які обслуговує Deutsche Bahn, були організовані окремі зони для тих, хто, як і раніше, не хоче сидіти поряд з пасажирами без масок.

Але в поїздах далекого прямування таких спеціальних зон не буде, сказав представник Deutsche Bahn у відповідь на запит. Правила федеральних земель також не передбачають окремих зон із обов’язковими масками в автобусах та поїздах.

«Пасажири з особливою потребою у захисті можуть продовжувати носити маску для захисту»– сказав представник залізниці.

У секторі охорони здоров’я та догляду деякі правила Corona досі зберігаються: По всій країні відвідувачі лікарень, закладів догляду, кабінетів лікарів та стоматологів повинні продовжувати носити маски FFP2 до 7 квітня, а для входу в клініки та будинки для людей похилого віку також потрібен негативний тест.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я