Швезіг сподівається відновити тісні контакти з Польщею

9

Мекленбург-Передня Померанія та Польща мають багато спільних проблем.

Швезіг сподівається відновити тісні контакти з Польщею

Швезіг сподівається відновити тісні контакти з Польщею

Прем’єр-міністр землі Мекленбург-Передня Померанія Мануела Швезіг сподівається на відновлення тісніших контактів із сусідньою країною після парламентських виборів у Польщі. «Для нас у Мекленбурзі-Передній Померанії добрі стосунки з нашим безпосереднім сусідом Польщею мають особливе значення», – заявила політик СДПН у вівторок у Шверіні Німецькому агентству друку.

Мекленбург-Передня Померанія протягом багатьох років підтримує тісну економічну та культурну співпрацю зі столичним регіоном Щецін. Земля сподівається, що польське портове місто стимулюватиме зростання економіки, особливо у східній частині землі. «Західна Померанія та Західне Помор’я можуть стати серцем нової, транскордонної галузі економічного співробітництва, культурного обміну та особистих зустрічей», – заявила Швезіг під час візиту до Щецина влітку 2022 року.

Швезіг зустрічали у Варшаві з підозрою

«Я сподіваюся, що зміни у Польщі сприятимуть загальному покращенню німецько-польських відносин, – продовжила Швезіг у Шверіні. – Як у безпосередніх сусідів, у нас багато спільних завдань, які потрібно вирішувати спільно». Проте особиста прихильність Швезіг до російсько-німецького проекту будівництва газопроводу «Північний потік – 2» була на той час зустрінута у Варшаві з підозрою.

Згідно з офіційними результатами, на виборах, що відбулися в неділю в Польщі, опозиційний трипартійний альянс отримав абсолютну більшість місць у парламенті. Про це у вівторок оголосила виборча комісія у Варшаві після підрахунку всіх голосів. Націонал-консервативна партія «Право і справедливість» (PiS), яка перебувала при владі досі, знову стане найсильнішою силою в новому парламенті, але не отримає абсолютної більшості.

Мекленбург-Передня Померанія та Польща мають багато спільних проблем. Останнім часом у центрі уваги перебувала співпраця на німецько-польському кордоні.

Читайте також:  Вибори 2024 у Тюрингії: Оцінено витрати на голосування

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я