Штайнмаєр: “Європейський порядок безпеки зруйнований”

40

«Європа і Росія в першу чергу захищатимуть себе один від одного».

 

Штайнмаєр: «Європейський порядок безпеки зруйнований»

Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр вважає європейський порядок безпеки остаточно зруйнованим. Причиною цього, за його словами, є виключно російське вторгнення в Україну. “На жаль, цього європейського порядку безпеки більше не існує”, – сказав Штайнмаєр в інтерв’ю rbb у середу ввечері. “І прогноз, який я роблю на найближче майбутнє, не всім подобається слухати”. «Навіть закінчення війни в Україні не означатиме повернення до старої філософії безпеки», – додав він.

Виникне нова ситуація, в якій «Європа, з одного боку, і Росія, з іншого, насамперед захищатимуть себе одна від одної», – сказав глава держави. Філософія загальної безпеки у довгостроковій перспективі перестане бути спільною концепцією, сказав він. «Це сумно, і я жалкую про це разом із багатьма, але такі наслідки цього вторгнення в Україну».

У вівторок Штайнмаєр на 3 дні переніс свою офіційну резиденцію до Зенфтенберга на півдні Бранденбурга, щоб поспілкуватися з людьми. “На сході Німеччини люди запитують про Україну набагато частіше, ніж на заході”, – повідомив президент. У вівторок учасники демонстрації в Зенфтенберзі назвали його «палієм війни».

Читайте також:  "Зелені" сперечаються про компроміс ЄС щодо притулку

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я