Штайнмаєр: “Меркель неперевершений політик”

20

У понеділок вона нагороджена найвищою можливою нагородою, яку присуджує Федеративна Республіка.

 

Штайнмаєр: «Меркель неперевершений політик»

Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр віддав належне колишньому канцлерові Ангелі Меркель, зазначивши, що вона «неперевершений політик», який успішно провів Німеччину через багато криз. «Ви допомогли нашій країні знову досягти економічного успіху в умовах безпрецедентних викликів», – сказав він у понеділок увечері на врученні Великого хреста ордена «За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина» в особливому виконанні багаторічному лідеру ХДС.

За словами Штайнмайєра, згідно з опублікованим заздалегідь текстом промови, він радий надати їй таку честь. «Вшановувати Вас, дорогий канцлер, за ваш надзвичайно тривалий термін перебування на посаді і за Ваше надзвичайне політичне життя, в якому Ви так переконливо використовували досвід диктатури для зміцнення демократії».

Штайнмаєр нагородив Меркель найвищою можливою нагородою, що присуджується Федеративною Республікою. До неї його отримували лише колишні канцлери Конрад Аденауер та Гельмут Коль (обидва – ХДС). Меркель була федеральним канцлером із 2005 по 2021 рік. Вище Великого хреста ордена «За заслуги» є лише спеціальний рівень Великого хреста, який автоматично отримує кожен федеральний президент під час вступу на посаду. Інакше їм нагороджуються лише глави іноземних держав.

Політик ХДС запросила близько 20 гостей на невелику церемонію та вечерю

«Протягом 16 років ви служили Німеччині – з амбіціями, мудрістю, пристрастю», – сказав Штайнмайєр. – Протягом 16 довгих років ви працювали в ім’я свободи та демократії, в ім’я нашої країни та благополуччя її народу. Невтомно і іноді межі своїх фізичних сил». За час її перебування при владі кризи та виняткові ситуації йшли одна за одною, а іноді й накладалися одна на одну. Небагато країн пережили цей етап «так само добре, як Федеративна Республіка».

Читайте також:  IT-підприємець збирає гроші для партії "Вагенкнехт"

Наступник Меркель Олаф Шольц також був присутній на церемонії нагородження. Політик ХДС запросила близько 20 гостей на невелику церемонію, за якою пішла вечеря. Крім членів її сім’ї, у списку запрошених були колишні соратники, такі як колишні глави канцелярії Томас де Мезьєр, Рональд Пофалла, Петер Альтмайєр та Хельге Браун (усі – ХДС), але не було нікого з нинішнього керівництва ХДС чи представників ХСС та ВДП.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я