Шредера не запрошуватимуть на партійну конференцію СДПН

21

Через його близькість до кремлівського лідера Володимира Путіна соціал-демократи значною мірою дистанціювалися від свого колишнього канцлера. Майбутня партійна конференція, ймовірно, також пройде без Герхарда Шредера.

 

Шредера не запрошуватимуть на партійну конференцію СДПН

Керівництво СДПН не запрошуватиме колишнього канцлера та лідера партії Герхарда Шредера на федеральну партійну конференцію у грудні. «Ми залишимо все так, як було зараз, зі святкуванням 160-річчя СДПН», – сказала лідерка партії Саскія Ескен в інтерв’ю газеті Deutsche Presse-Agentur. На відміну від інших колишніх лідерів партії, Шредер не отримав запрошення на ювілейну церемонію, що відбулася минулого вівторка у штаб-квартирі партії у Берліні.

За традицією, на партійні конференції запрошуються колишні партійні лідери. Шредер був присутній на деяких засіданнях вищого партійного органу після свого канцлерства і навіть виступав як доповідач – останній раз у 2017 році. Тепер йому доведеться залишитися осторонь наступної партійної конференції, яка відбудеться з 8 по 10 грудня у Берліні. «Я більше не можу визнати у Герхарді Шредері колишнього канцлера та колишнього лідера партії. Я бачу в ньому бізнесмена, який має свої ділові інтереси», – сказала Ескен.

Шредер, якому зараз 79 років, був канцлером з 1998 по 2005 рік та лідером партії з 1999 по 2004 рік. Після обрання главою уряду він багато років працював на російські енергетичні компанії і досі вважається близьким другом президента Росії Володимира Путіна, від якого він не зрікся навіть нападу Росії на Україну. За кілька тижнів після початку війни Шредер навіть відвідав Путіна в Москві – нібито для посередництва.

Після російського вторгнення керівництво партії неодноразово чітко дистанціювалося від Шредера і оголосило його ізольованим у партії. Проте процедура вилучення з партії, ініційована 17 відділеннями партії, провалилася. Для Ескен дискусія про Шредера вже закінчена. «У СДПН є важливі завдання як у партії і як у провідного партнера з коаліції – ми розвиваємося програмно та вносимо свій внесок у роботу коаліції. У цьому відношенні ми маємо важливіші справи, ніж розмови про Герхарда Шредера».

Читайте також:  Програма озброєння бундесверу: минуло 15 місяців

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я